• BIST 86.072
  • Altın 251,269
  • Dolar 6,0742
  • Euro 6,8075
  • Ankara 22 °C
  • İstanbul 24 °C
  • İzmir 27 °C
  • Çankırı 21 °C
  • Antalya 25 °C
  • Muğla 25 °C

Duy bunları İrfan... Duy bunları Çankırı...

Duy bunları İrfan... Duy bunları Çankırı...
İrfan Dinç'in belediye başkanlığı döneminde birkaç kez Çankırı'ya davet edilerek ilköğretim ve liseli gençlere seminerler verdirilen Adnan Oktar örgütü içinde uzun yıllar kalan Altuğ Revnak Eti'nin itirafları dehşet verici...

SÖZCÜ'den Can Özçelik'in haberine göre; Adnan Oktar Örgütü'nde 33 yıl kalan ve yapılan soruşturma kapsamında tutuklanan 'turnikeci' Altuğ Revnak Eti, itirafçı oldu. Örgütle ilgili savcılığa önemli bilgiler veren Altuğ Revnak Eti, tahliye edildi. Adnan Oktar'ın tebliğcisi ve bir dönem dış ilişkilerin yürütülmesinde aktif olarak görev aldığını anlatan Eti sayısız itirafta bulundu...

Bilindiği gibi Altuğ Revnak Eti, zamanın Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç'in destekleriyle Adnan Oktar'ın 'turnikeci' müridi Altuğ Revnak Eti Çankırı'ya gelerek gençlere seminerler (!) vermişti...

İLGİLİ HABER - TIKLA

Örgütle 1986 yılında tanıştığını ifade eden Eti, “Ben örgütün felsefe ve ideolojisini en iyi bilenlerdenim, çünkü Türkiye'nin en iyi eğitim danışmanlarından biriyim. Başından bu yana örgütün içindeyim. Ama 2012'li yıllardan sonra örgütün iç yüzünü anladım ve örgütten uzaklaşmaya başladım” dedi.

Operasyon sayesinde örgütten kopabilmeyi başardığını anlatan Eti, “Operasyon yapılmasaydı, Örgütten ayrılamazdım” ifadelerini kullandı.

Altuğ Revnak Eti'nin Çankırı ziyaretleri 

Altuğ Eti şunları söyledi: “Örgütten ayrılmak o kadar kolay değildir. Adnan Oktar örgütten ayrılmana izin verirse veya seni örgütten atarsa sorun yoktur. Yok kendin ayrılmak istersen, o vakit başına gelmeyen kalmaz. Ne herhangi bir iş yapabilirsin, ne mesleğini icra edebilirsin, ne de toplum içinde yaşayabilirsin. Sosyal medyada hakkında binlerce asılsız, karalama haber yayınlanır, hakkında yüzlerce sahte davalar açılır, kendini her gün bir adliyede, savcılıkta, hâkim önünde bulursun. Hiçbir iş yapamaz hale gelirsin. Örgütten ayrılmadan önce kritik işler yaptım.”

ADNAN OKTAR'DAN ABD'YE : “BİZE GÜÇ VERİN SİZİN İÇİN ÇALIŞALIM”
“Bugüne kadar 9 bine yakın konferans verdim. Verdiğim konferans ve etkinliklerde Adnan Oktar Örgütü'nün propagandasını yaptım. Örgüte alan açtım ve eleman kazandırdım. 2010-2012 yılları arasında örgüt adına masonlarla, tapınakçılarla, Yahudi hahamlarla görüşmeler yaptım ve çeşitli faaliyetlerde bulundum. Amerika'da mason localarında konferanslar verdim. Orada üst düzey askerlere konferanslar verdim. Bu faaliyetlerdeki amaç; ‘Adnan Oktar Örgütü tam sizin aradığınız kişi. Adnan Oktar Örgütü'ne güç verin, destek verin ve amaçlarınız doğrultusunda kullanın' mesajını vermekti.”

“TAVANDAN AŞAĞIYA İNEN BİR ÖRGÜT”
Adnan Oktar Örgütü'nün tabandan yayılan değil tavandan aşağıya doğru inen bir örgütlenme yapısı olduğunu söyleyen Altuğ Revnak Eti, “Dinlerde olan Mesih beklentisini Adnan Oktar manipüle etti. Adnan Oktar 1983 yılına kadar tek başınayken daha sonra bir kaç öğrenci etrafında toplanmaya başlıyor. Cami sohbetleri yaparken etrafındaki kişilerle bu organizasyonu kuruyor. O dönemde sosyal medya olmadığı için bunu gençlik grupları üzerinden yapıyordu. Mesela Etiler, Bebek, Bağdat Caddesinde gençlik gruplarının içerisine girer yapıyorlardı bunu. O gruplar içerisinde yer alan popüler gençlere ulaşarak örgütü ve Adnan Oktar'ı tanıtıyorlar. Ben de Adnan Oktar'ın tebliğcilerinden biriyim. Biz o popüler gençlere ulaşıyor ve örgüte eleman kazandırıyorduk. Çok sayıda tanınmış ve ünlü kişiyi bu şekilde örgüte getirdim” ifadelerini kullandı.

“AMACIM ARKADAŞLIKLTI AMA ÖYLE OLMADIĞINI GÖRDÜM”
İlk zamanlarda örgüte katılan gençlerin para, makam arayışında olmadığını söyleyen Revnak Eti şunları söyledi: “Zaten biz iyi okullarda okumuş, gelir düzeyi yüksek kişileriz. O zamanki gençliğin aradığı şey sevgi, dostluk, dayanışma ve arkadaşlık bizim için çok önemliydi. Adnan Oktar'ın örgütüne katılanlar ilk zamanlar Oktar için değil, tebliğ yapan kişi için yani arkadaşı için geliyordu. İlk zamanlarda Adnan Oktar kendini kamufle ediyor, gerçek yüzünü elemanlardan saklıyordu. Dini konuları kendi yorumlarıyla bize aktarıyor ve bizde ‘Din bu imiş' diyerek saf saf inanıyorduk. Adnan Oktar, Kuran'da geçen Mehdilikle ilgili konularını bize anlatıyor, kendisinin tarif edildiğini ima ediyordu. Biz de Adnan Oktar'a inanıyorduk. Sonradan anladım ki, Adnan Oktar yalnızca kendi çıkarları için saf ve temiz dini duygulara sahip bulunan kişileri sömüren ve kendi çıkarları için kullanan birisidir.”

ADNAN OKTAR HARUN TOKAK İLE SIK GÖRÜŞÜYORDU
Adnan Oktar Örgütü'nün FETÖ ile ilişkisine de dikkat çeken Altuğ Revnak Eti, “Her iki örgütte ABD'deki güç merkezlerinin desteğini almaya ve onlara hizmet etmek için yarışmaktadır. Adnan Oktar'ın Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'ndan Harun Tokak ile sık görüştüklerini biliyorum. İlk zamanlarda Adnan Oktar, Fetullah Gülen ile bir sıkıntı yoktu. 15 Temmuzdan sonra FETÖ Terör Örgütünün güç yitirdiğini görünce bu kez FETÖ aleyhinde konuşmalar yapmaya başladı. Adnan Oktar'ın, 17-25 Aralık'tan sonra Harun Tokak'la görüşerek arabuluculuk yapmak istediğini biliyorum” diye konuştu.

ADNAN OKTAR FETULLAH GÜLEN'İ “KAHTANİ” OLARAK GÖRÜYORDU
Adnan Oktar'ın Fetullah Gülen'i ‘Kahtani' (Mehdi'nin geleceğini haber veren kişi) olarak gördüğünü vurgulayan Altuğ Revnak Eti, “Adnan Oktar bir dönem Fetullah Gülen'in kendisine zemin hazırlayan kişi olduğunu ima ediyordu” dedi.

Örgütün iç yüzünü görmesinin uzun bir zaman aldığını ve yapılan operasyon sayesinde Örgütten ayrılma cesaretine kavuştuğunu belirten Eti, Örgütte bulunan bir kısım elemanların kandırılmış olduklarını, bunların gerçekleri görerek Örgütten ayrılmalarını temenni ettiğini belirtti.

revnak-eti-irfan-dinc-celal-kaman-ruhi-seker-cankiri-resim-02.jpgAdnan Oktar'ın dünün 'turnikeci' müridi bugünün 'itirafçı'sı Altuğ Revnak Eti'nin Çankırı ziyaretlerinden bir kare...

  • Yorumlar 0
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05333732940