E-80 harap, e-Akman kebap!

E-80 harap, e-Akman kebap!

Çankırı'ya isterseniz İstanbul yolundan isterseniz Ankara yolundan gitmeye kalktığınızda

il sınırları içerisindeki karayollarının bugünkü durumu, başta sürücüler olmak üzere adeta insanı çileden çıkartacak boyutlarda!

Geçen yıl yoğun olarak başlayan çalışmalarla bitirilemeyen E-80'in Çerkeş'ten başlayarak Ilgaz'a kadar olan bölümü ile, Ilgaz'dan Çankırı'ya geliş, günlerdir sürücüleri çileden çıkarmaya yetiyor da artıyor bile.

Sözcü18.com haber merkezi olarak üç gündür yollardayız. Çerkeş'ten başladığımız yolculuk Çankırı - Ankara yoluyla tamamlandı. Ve Çerkeş'ten Çardak beldesine kadar kapatılan yaklaşık 13 km'lik yolun mevcut durumu gerçekten çok düşündürücü. Daha sonra yine çift şeritli olarak hizmet veren E-80'deki trafik akışı oldukça kısa mesafelerde tekrar tek şeride dönüşmekte.

BELÖREN'DE İŞLER DEĞİŞİK!
Ak Parti Milletvekili Dr. Nurettin Akman'ın doğduğu köy olan Belören'e geldiğimizde karşımıza farklı bir tablo çıkıyor. Devrez çayının hemen kenarında, yaklaşık iki yıl öncesinde başladığı mütevazi evin inşaatını tamamlayan Milletvekili Akman'ın, Belören köprüsü dibinden başlayan ve Devrez çayını takip eden "bahçe yolu" E-80'deki çilenin tam tersine bir görünüm sergilemekte!

Belören köprüsü dibinden milletvekili Akman'ın bahçeli villasına kadar uzanan yaklaşık 1 km mesafedeki yol, geçtiğimiz yaz sezonunda E-80'de çalışma yapan müteahhid tarafından oldukça sağlam yapılmış ki, biraz önce E-80'de aracımızın çektiği sıkıntıların hiç birini bu yol üzerinde yaşamadık ve ister istemez de "E-80 harap, e-akman kebap" (!) başlığını sizlerle buluşturduk. Bakalım konuyla ilgili tepki ve açıklama hangi yönde gelişecek, bunu da sizlerle paylaşmanın gayretinde olacağız.

ILGAZ - ÇANKIRI ARASINDAKİ KABUS ANLATILMAZ! YAŞANIR!Ilgaz kavşağına gelip de Çankırı yönüne aracımızı döndürdükten sonra, yaklaşık 20 km'lik mesafe sürücüler ve araçta bulunanlar için adeta kabus! Son bir aydır bu güzergahta seyreden araç sürücüleri ve yolculardan aldığımız sayısız ihbar, bizleri bu yolda seyahate mecbur bıraktı! Yaklaşık 20 km süresince aracınızın hızı 30 km'yi geçtiği anda, yolda kalma şansızın yüksek olduğunu şimdiden söylersek bunu abartı saymayınız. Çankırı'ya gelip de konuyla ilgili yaptığımız araştırmada, İl Özel İdaresinin yolu yapan müteahhidle masaya oturduğu ve yeni inşaat sezonunun başlaması ile birlikte yolun yeniden yaptırılacağı yönünde bilgilere ulaştık. Bu bilgi ile birlikte İl Özel İdare Sekreteri Hasan Yıldız'ın il genel meclis üyelerine verdiği bilgilendirmede "Yol için yaşanan sıkıntının kaynağında Karayolları yatmakta! Mevcut durumla ilgili bizim herhangi bir sorumluluğumuz bulunmamakta" dediğini de öğrendik. Ancak Köylere Hizmet Götürme Birliğinin yaptığı ihale ile yapılan çalışmaların bugün için geldiği noktada tahminlerin üzerinde sorunlarla karşılaşıldığını da görmemek mümkün değil. Bakalım bu yöndeki açıklama ve gelişmeler nasıl seyredecek onu da hep birlikte göreceğiz.

SONUÇ: Bugün itibari ile Çankırı'ya gitmek istediğinizde ister Ankar'dan isterseniz İstanbul yönünden mevcut yolları kullanın, yapmış olduğunuz her iki tercihinizde de hüsran yaşayacaksınız. Ve Çankırı'ya ulaştığınızda da kendinizi oldukça yorgun hissedeceksiniz... Sakın ola, yaşadıklarınızla ilgili "sorumlu" aramaya kalkmayın! Bu konuda "muhatap" bulma şansınız yok! Ama şundan emin olunuz ki, "yetkili" ve "sorumlu" olanlara bu konuyu açtığınızda karşınızda "yapıyoruz, ediyoruz, hallediyoruz" diyenlere rastlamanız mümkün! Galiba sorun burada başlıyor! Yetkili var "sorumlu" yok! Sorun var "üstlenen" yok!

Biz yine başa dönelim ve Ak Parti Çankırı milletvekili Dr. Nurettin Akman'ın Devrez kıyısında yaptırmış olduğu "yazlık" evine giden yolun mevcut haliyle ilgilenelim! Vatandaş olarak E-80'de yaşadığımız sıkıntıları unutalım ve 1 km'lik yolda yaşadığımız rahatlığın zevkini çıkaralım! (Haber: Sözcü18.com/ÖZEL)

Gerçekten 2010 yazı Belören'de güzel geçecek! Devrez coşkulu, yol iştah açıcı! Eh salıncak da sallarsa... Değmeyin siz keyfimize...

YASAL UYARI: Haber sitemiz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve resimler, sitemiz kaynak gösterilmek veya ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayımlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar ile ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler