Ekmeğini gurbette arayan Çankırılı, iş kazası sonucu yaşamını yitirdi!

Ekmeğini gurbette arayan Çankırılı, iş kazası sonucu yaşamını yitirdi!

Ekmeğini gurbette arayan bir Çankırılı, geçirdiği iş kazası

nedeniyle yaşamını yitirdi. Ailesinin Merkez’e bağlı Esentepe mahallesinde yaşadığı Mustafa Elbasan (24) arızayı gidermek için çıktığı yüksek gerilim hattı direğinde, enerjinin kesilmesini beklemeden çalışmaya başlayınca, akıma kapılarak feci şekilde can verdi. Elbasan’ın can verişini gören arkadaşları ve ustası sinir krizi geçirdi.

OLAYIN GELİŞİMİ
Olay, Cumartesi sabahı Muğla ili Bodrum ilçesi, Turgutreis Beldesi Akçaalan Mahallesinde meydana geldi. Elektrik arızasını gidermek için yüksek gerilim hattına çıkan AYDEM Elektrik Dağıtım A.Ş.'de çalışan teknisyen Mustafa Elbasan, enerjinin kesilmesini beklemeden müdahale edince 25 metre yükseklikte arkadaşlarının gözü önünde çırpına çırpına can verdi. Dört yıldır AYDEM'de çalışan Elbasan'ın cesedi, Turgutreis Belediyesi İtafiye ekipleri tarafından direkten indirildi. Bu sırada ustası ve mesai arkadaşları sinir krizi geçirdi. Kendilerini yerden yere atan elektrik işçilerini olay yerine gelen AYDEM Bodrum İşletme Müdürü Sefa Pişkinleblebici teselli etmeye çalıştı.

Mustafa Elbasan’ın ustası 49 yaşındaki Yaşar Tan, teknisyeni yukarı çıkmaması konusunda uyardığını belirterek, “Enerji kesilsin öyle çık, dedim. ‘Abi, telefon açtım enerjiyi kesiyorlar yukarda hazırlık yaparım’ diyerek çıktı. Acele etti. Aceleciliği, gençliğinin ve delikanlılığının heyacanı sonu oldu. Yere düşen yıldız anahtarından enerji kesilmeden müdahale ettiğini anladık. Çok çalışkandı. Bu acıyı kaldıramam ben” dedi.

AYDEM Bodrum İşletme Müdürü Sefa Pişkinleblebici de, “Enerjinin kesilmesi için Mustafa arkadaşlarla görüşmüş. Enerjiyi kesmek için girişimler başlamış, ancak acele etmiş. Oysa, arkadaşlarıyla iletişimde olup yanındaki telefondan, ‘enerji kesildi’ talimatını aldıktan sonra işe başlamalıydı. Büyük üzüntü ve şok içerisindeyiz” dedi.

Mustafa Elbasan’ın cenazesinin önce Bodrum Devlet Hastanesi morguna, ardından otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

CENAZESİ DÜN DEFNEDİLDİ
Talihsiz kaza sonucu hayatını kaybeden merhum Mustafa Elbasan’ın naaşı Çankırı’ya getirilerek, Büyük Camide kılınan akşam namazına müteakip Esentepe’de toprağa verildi. (Kaynak: DHA)
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler