Emekli ikramiyenizi veremiyoruz, hiç değilse pastadan buyrun!

Emekli ikramiyenizi veremiyoruz, hiç değilse pastadan buyrun!

Çankırı Belediyesi, emekli olan personeline “ikramiye” yerine

"pasta" dağıtmaya devam ederken, işi biraz da “gırgıra” vurmaya başladığı görülüyor!

İçinde bulunduğu mali sıkıntıdan dolayı, geçtiğimiz aylarda emekliye ayrılanlarla birlikte bugün için 39 işçi ve 4 memur çalışanına “6 ay içerisinde ödeme taahhüdünde” bulunan Çankırı Belediyesi, bir personeline de belediyenin mülkleri arasında bulunan bir “daireyi” üzerine + borçlanması halinde teklif etmiş, personel de bu teklife “mecburiyet” karşısında “evet" demek zorunda kalmıştı!

PARA VEREMİYORUZ, HİÇ DEĞİLSE "PASTA"DAN BUYRUN!
Hizmet yıllarını tamamlayarak çalıştıkları Çankırı Belediyesinden “emekliliğe” hak kazanmış Süheyla Parıltı, Fatma Bulut ve Emine Dikmen için Başkan İrfan Dinç’in de katıldığı bir eğlence düzenleniyor. Ve bu eğlencede emekli olan personele “pasta” kesilerek ikramda bulunuluyor!

Başkan Dinç de, burada yaptığı konuşmada “Göreve ilk geldiğim günden itibaren sizlerle iyi ilişkiler içerisinde olduğumu düşünüyorum. İşinizi gayet severek ve isteyerek yaptığınızı biliyorum. Herkes günü geldiğinde emekli olup gidecek. Sizler sağlık sıhhat içerisinde başarılı bir şekilde hizmet sürenizi tamamlayıp emeklilik hakkını kazandınız. Sizlere bundan sonraki yaşamınızda ailenizle birlikte sağlık ve huzurlu bir hayat diliyorum.” derken, emeklilerin “ikramiyeleri” konusunda “Maalesef şimdilik paramız yok! En kısa sürede sizlere vermemiz gereken ikramiyeleri ödemek için gayret gösteriyorum!” temennisinde bulunmuş!

ÖZEL BANKALARDAN KREDİ ARAYIŞI!
Sözcü18.com haber merkezinin yaptığı araştırmaya göre, Başkan Dinç’in İller Bankasından alınan 2 milyon tl’lik teminat mektubu ile özel bankalardan kredi arayışına girdiği ve en uygun kredinin Halk Bankası tarafından önerildiği öğrenildi. Teminat mektubu karşılığı borçlanma ile temin edilecek nakit para ile 39 işçi ve 4 memur emeklisinin emekli ikramiyelerinin ödenmesi planlanıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler