Emre Olur'dan Süleyman Soylu'ya 3 kuruşluk dava!

Emre Olur'dan Süleyman Soylu'ya 3 kuruşluk dava!

Zamanın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçen yıl Ağustos ayında Sedat Peker'in basın danışmanı Emre Olur'un Türkiye'ye getirilmesi için, "Emniyet Teşkilatımızı, sıkı takiple bir soysuzu daha ülkemize getirdiği için tebrik ederim" demişti. İşte o sözler..

SEDAT Peker'in basın danışmanı Emre Olur, geçen yıl (18 Eylül 2022) yakalanarak Türkiye'ye getirildiğinde zamanın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "Emniyet Teşkilatımızı, sıkı takiple bir soysuzu daha ülkemize getirdiği için tebrik ederim" demişti... Süleyman Soylu'nun bu sözleri için Emre Olur, "... 3 kuruşuk dava" açtığını sosyal medya hesabından paylaştı.

Emre Olur Twitter'dan yaptığı paylaşımda; "9 ay tek başıma Bolu F Tipi cezaevinde yattım. Bir gün olsun devletime kötü söz etmedim. Bugüne kadar hiçbir suç işlemediğim gibi utanılacak hiçbir şey yapmadım, doğru bildiğim yolda ilerlemeyi kendime görev bildim. Bu dünyaya bir kez daha gelebilmek mümkün olsaydı yine Kafkas ve Yugoslavya göçmeni müslüman Türk ailemin evladı olmak isterdim. Soyum ve aile fertlerimle onur duyuyorum. Hukuk önünde hesaplaşacağımız bir gerçek ancak benim için önemli olan Allah'ın mahkemesinde hesaplaşmak. Ancak yine de değerli avukat arkadaşlarımdan yarın 3 kuruşluk tazminat davası açmalarını rica ettim." dedi ve Süleyman Soylu'nun 18 Eylül 2022 tarihli "Emniyet Teşkilatımızı, sıkı takiple bir soysuzu daha ülkemize getirdiği için tebrik ederim" paylaşımını ekledi.

İşte o paylaşım:

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler