Enerji Bakanı Taner Yıldıza yumruklu saldırı!

Enerji Bakanı Taner Yıldız'a yumruklu saldırı!

Şırnak'ta jandarmaya ait sivil minibüse

yapılan silahlı saldırıda ağır yaralanan ve tedavi gördüğü Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) şehit olan Jandarma Kıdemli Yüzbaşı Levent Çetinkaya'nın Kayseri'deki cenaze törenine katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Şahin Şimşek adlı bir kişinin yumruklu saldırısına uğradı.

İl Müftüsü Şaban İşlek'in kıldırdığı cenaze namazının ardında Çetinkaya'nın naaşı, bir süre askerlerin omuzunda taşınarak top arabasına konuldu. Bu sırada bazı vatandaşlar ile terör örgütü PKK aleyhine slogan attı.

İki bakan cenaze namazının ardından Hunat Camisinden ayrılarak Valiliğe gitti. Ardından Bakan Atalay Valilikte kalırken, Bakan Yıldız Garnizon şehitliği'ne geçti.Askeri kortej eşliğinde Garnizon Şehitliği'ne kadar taşınan şehidin naaşı burada toprağa verildi. Kortejin şehitliğe yürüyüşü sırasında da bazı vatandaşlar terör örgütü PKK aleyhine slogan attılar.

Çetinkaya'nın güçlükle ayakta duran annesi Tülay ile eşi Şelale Çetinkaya'yı kadın astsubaylar teselli etmeye çalıştı. Şelale Çetinkaya'nın metanetli tavırları dikkat çekti.Cenazenin defin işlemi sonrasında, kalabalık dağılırken üzerinde sarı renkli mont olan bir kişi, kalabalığı yararak Bakan Yıldız'a yumruk attı.  Ardından korumalar tarafından gözaltına alındı.

Daha sonra Yıldız, mezarlıktaki anıevine götürüldü. Yıldız'a ilk müdahaleyi Erciyes Üniversitesi Hayrettin Keleştemur ile İl Sağlık Müdürü Kadir Çetinkara yaptı. Burnuna aldığı darbeyle yaralanan Bakan Yıldız, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

"BURUK KEMİKLERİNDE KIRIK"
Kayseri'de, şehit Jandarma Kıdemli Yüzbaşı Levent Çetinkaya'nın cenaze törenine katılan ve yumruklu saldırıya uğrayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın ''burun kemiklerinde kırık ve burun içi yumuşak dokularda ezilmeler olduğu'' kaydedildi.

Kulak Burun Boğaz Kliniğinde Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur ve uzmanlar tarafından ilk muayenesi yapılan Taner Yıldız'ın ''burun kemiklerinde kırık ve burun içi yumuşak dokularda ezilmeler'' belirlendi.

SALDIRGAN KİM?
Saldırı sırasında olay yerinde bulunan bazı vatandaşlar, saldırganın beden eğitimi öğretmeni olduğunu söyledi. Saldırgan Şahin Şimşek ile birlikte 4 kişi gözaltına alındı. Son bilgilere göre Şahin Şimşek'in boksör olduğu da öğrenildi.

ERDOĞAN ARADI
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın Kayseri'deki şehit cenazesi sırasında bir kişinin yumruklu saldırısına uğramasıyla ilgili olarak İçişleri Bakanı Beşir Atalay'dan bilgi aldı. Edinilen bilgiye göre, Başbakan Erdoğan, İçişleri Bakanı Atalay'ı telefonla arayarak son durumu öğrendi.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler