Erdoğan'ın diplomasını bulamayan eski YÖK Başkanı: Merakımdan araştırdım

Erdoğan'ın diplomasını bulamayan eski YÖK Başkanı: Merakımdan araştırdım

Görev yaptığı dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın diplomasını arayan, ancak bulamadığını söyleyen eski YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, "Kişisel merakımdan araştırdım" dedi.

TÜRKİYE, 14 Mayıs'ta düzenlenecek seçimlere hazırlanırken AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tartışma yaratan üniversite diploması yeniden gündeme geldi.

Erdoğan'ın 4 yıllık üniversite diplomasına sahip olup olmamasıyla ilgili açıklama yapan eski YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, görev yaptığı sürede diplomayı çok aradığını ancak bulamadığını açıkladı.

'RESMİ OLARAK SORMADIK'

İddiasıyla ilgili olarak Halk TV'den Seyhan Avşar'a konuşan Özcan, şunları söyledi:

"YÖK Başkanı olduğumda iki şeyi merak etmiştim. Birisi 1998 yılında alınan katsayı kararının mimarı eski YÖK Başkanı Prof. Dr. Kemal Gürüz’ün katsayıyla ilgili bir araştırma yapıp yapmadığını merak ediyordum. Arşivde araştırmalar yaptım. Hiçbir şey çıkmadı. Diğeri ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diplomasıydı. Marmara Üniversitesi’ndeki arkadaşlara sordum. ‘Hocam tek bir tane kayıt yok’ dediler. İki konuda da ilerleme sağlayamadık. Bunları resmi olarak sormadık çünkü o dönemde mümkün mü bunu sormak."

'MERAKIMDAN ARAŞTIRDIM'

Özcan, "Neden bu araştırmanızı o dönem basınla, kamuoyuyla paylaşmadınız?" şeklindeki soruya da "Bu YÖK başkanının işi değil ki. Ben sadece merakımdan araştırdım. Herkes diplomayı konuşuyordu. Hiçbir YÖK başkanı 'acaba Cumhurbaşkanı’nın diploması var mıdır, sahte midir?' diye merak edip araştırmaz. Ben kişisel merakımdan araştırdım" yanıtını verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler