Ermeni şehidin kilisedeki törenine asker de katıldı

Ermeni şehidin kilisedeki törenine asker de katıldı

Şehid er Sevag Şahin Balıkçı'nın cenazesi Ermeni Kilisesinde düzenlenen törenden sonra toprağa verildi.

Arkadaşının silahından çıkan kurşunlarla hayatını kaybeden Ermeni asıllı er defnedildi.

İSTANBUL'DA TOPRAĞA VERİLDİ

Batman'ın Kozluk ilçesi jandarma karakolunda arkadaşının silahından çıkan kurşunlarla hayatını kaybeden Jandarma Er Sevag Şahin Balıkçı İstanbul'da toprağa verildi.

Jandarma Er Balıkçı'nın Türk bayrağına sarılı tabutu, dini törenin düzenleneceği Feriköy Ermeni Kilisesine getirildi. Balıkçı'nın babası Garabet Balıkçı ve annesi Ani Balıkçı kilisede taziyeleri kabul ederken, başrahip Tatul Anuşyan da dualar okudu.

ŞİŞLİ ERMENİ MEZARLIĞINA GÖMÜLDÜ

Yapılan duanın ardından yakınlarının omuzlarında bir süre taşınan Balıkçı'nın cenazesi, Şişli Ermeni Mezarlığı'na defnedildi.

Defin işleminden sonra Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Yaşar, Balıkçı'nın tabutunu saran Türk bayrağını baba Garabet Balıkçı'ya teslim etti. Bayrağı alan baba Balıkçı, bayrağı sonsuza kadar saklayacağını ifade etti.

ASKERLER DE TÖRENDE

Kilisedeki törene, Balıkçı'nın ailesi ve yakınlarının yanı sıra Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, 3. Kolordu Komutanı Korgeneral Hulusi Akar, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral İbrahim Yaşar, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve Ermeni cemaati katıldı.

Bakan Bağış, kilisedeki törenin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ''Sevag kardeşimiz ülkemizin birliği ve bütünlüğüne hizmet verirken görevi başında şehit oldu'' dedi.

ERDOĞAN MESAJ GÖNDERDİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ve hükümetin taziye mesajlarını iletmek üzere görevlendirildiğini ifade eden Bağış, Sevag Şahin Balıkçı'nın ailesine ve Ermeni cemaatine sabırlar diledi.

''Allah, ülkemizin birliğine, dirliğine zeval vermesin'' diyen Bağış, ''Hep birlikte bu topraklarda Müslümanı, Müslüman olmayanı, Türkü, Kürdü, Çerkezi, Lazı, Alevisi, Sünnisi hep beraber kardeşçe yaşadığımız günleri daha da geliştirelim. Daha aydınlık günlere hep beraber yürüyelim'' diye konuştu.

MUSTAFA SARIGÜL SABIR DİLEDİ

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de bu talihsiz olayın Paskalya Bayramı'na rastlamış olmasının kendilerini daha da üzdüğünü belirterek, Balıkçı'nın ailesine, yakınlarına ve cemaat mensuplarına sabırlar diledi.

Sevag Şahin Balıkçı'nın hayatını kaybettiği olayla ilgili soruşturmanın bir önce sonuçlanacağına inandığını kaydeden Sarıgül, ailesinin ve yakınlarının daima yanlarında olacaklarını söyledi.

JANDARMA ŞEHİT SAYMADI

Öte yandan Jandarma Genel Komutanlığı, Sevak Şahin Balıkçı'nın ölümüyle ilgili yaptığı açıklamada Balıkçı'ya şehit demedi. Olay sonrası yapılan açıklamada askerin vefat ettiği belirtildi.

İşte Jandarma açıklamasındaki o ifadeler

1. 24 Nisan 2011 tarihinde, Batman ili, Kozluk ilçesi, Gümüşörgü J.Krk.K.lığında meydana gelen silâh kazası sonucunda, J.Er Sevak Şahin BALIKÇI vefat etmiş olup, bazı basın yayın organlarında, eksik bilgiden kaynaklandığı değerlendirilen yanlış haber ve yorumlara yer verildiği görülmüştür.

c. Yaralanan J.Er, derhal Kozluk Devlet Hastanesine kaldırılmış, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak vefat etmiştir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler