Erşahin, Yeni Zelanda’dan döndü.

Erşahin, Yeni Zelanda’dan döndü.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabit Erşahin

ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü İngilizce Okutmanı Hakan Baykal, 13 Kasım-23 Kasım 2009 tarihleri arasında Yeni Zelanda’yı ziyaret ettiler ve Çankırı’ya döndüler.

Çankırı Karatekin Üniversitesi ile Waiariki Teknoloji Enstitüsü arasında yapılan anlaşma gereğince turizm konusunda 150 saatlik bir eğitim DVD’si oluşturuldu. Şubat ayından itibaren uzaktan eğitim şeklinde verilecek olan kursa öğrenci kayıtlarına başlanacağı duyuruldu.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabit Erşahin ve Uluslararası  İlişkiler Koordinatörü İngilizce Okutmanı Hakan Baykal tarafından hazırlanan DVD ile ilgili görüşmek ve gelecekte yapılacak işbirliği alanlarını planlamak üzere Yeni Zelanda’da temaslarda bulundular. Temaslar sırasında Massey Üniversitesi, SCION Orman Araştırma Merkezi, Taratahi Tarım Eğitim Merkezi ve Open Polytechnic Uzaktan Eğitim Merkezi ziyaret edildi. Ziyaretler her iki taraf içinde verimli geçerken, en kısa zamanda Çankırı Karatekin Üniversitesi ve Waiariki Teknoloji Enstitüsü arasında 1+1 ve 2+2 çifte diploma programlarına başlanacağı belirtildi.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler