EYVAH! Elektrik kesintileri Ekim ayına kadar sürecek!

EYVAH! Elektrik kesintileri Ekim ayına kadar sürecek!

Son günlerde Çankırı Merkez ve ilçelerinde Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ)

tarafından "bakım onarım çalışmaları" nedeniyle gerçekleştirilen elektrik kesintilerinin "nedenlerini" sorgulayan Sözcü18.com haber merkezi, kamuoyunun merak ettiği sorunun yanıtını aldı.

Çankırı Merkez ve ilçelerinde gerçekleştirilen ve günlük ortalama 6 saat süresince vatandaşın elektriksiz kalmasının nedenlerini sorgulama ihtiyacı hisseden Sözcü18.com haber merkezi, BEDAŞ yetkililerine "bakım ve onarım çalışmalarının" ayrıntılarını sordu. BEDAŞ'ın konuyla ilgili yaptığı açıklama aynen şöyle:

KESİNTİLER 30 EYLÜL'E KADAR SÜRECEK
"Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin devralınmasıyla birlikte müşteri memnuniyetini ve operasyonel kaliteyi artırmak üzere iyileştirme çalışmalarımız sürdürülmektedir. Bu kapsamda elektrik enerjisini kaliteli ve sürekli bir şekilde müşterilerimize sunmak, üzerinde çalıştığımız hedeflerimiz arasındadır.

Bu hedeflerimizi gerçekleştirmek için, elektrik dağıtım sistemimizde planlı bakım çalışmalarının aksatılmadan yapılması gerekli ve zorunlu olup, 01 Nisan – 30 Eylül 2010  tarihleri arasında, dağıtım sistemimizin tamamına bakım yapılması planlanmıştır. Bu kapsamda, Çankırı ilimiz ve ilçelerinin de elektrik dağıtım sisteminde bakım çalışmalarımız sürdürülmektedir.

Arıza onarım ve bakım ekiplerimizce sürdürülen çalışmalar sırasında mevzuat hükümleri çerçevesinde, çalışanların sağlığının ve can güvenliğinin korunmasına ilişkin usul ve esaslara uyarak, her türlü tedbirin alınması zorunludur. Bu durumda da, bakım yapılacak teçhizatların enerjisiz bırakılması ve bu teçhizatlardan enerji alan bölgelerde programlı elektrik kesintisi uygulanması kaçınılmazdır.

Programlı yaptığımız bu bakım çalışmaları nedeniyle elektrik verilemeyecek yerler, 48 saat öncesinden yazılı ve görsel basına duyurularak, siz değerli basın kuruluşlarının desteğiyle müşterilerimizin bilgilendirilmesi sağlanmakta ve www.baskentelektrik.com.tr internet adresimizde de yayımlanmaktadır.

30 Eylül 2010 tarihine kadar devam edecek bakım çalışmalarımızın müşterilerimize duyurulmasında vereceğiniz destek, göstereceğiniz anlayış ve sabır için teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

YENİ KESİNTİ DUYURUSU!
Şirketten yapılan son duyuruya göre 10-11-12 Mayıs 2010 tarihlerinde Çankırı'da bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle yapılacak "elektrik kesintisi" programı şöyle:

10 Mayıs 2010 Pazartesi günü 09:00 - 15:00 saatleri arasında elektrik verilemeyecek yerler; Merkez ilçeye bağlı Buğday Pazarı, Fatih, İnciliçeşme ve Karatekin Mahallesi, Mimar Sinan Mahallesinin bir kısmı, Şehit Uğur Koç Caddesi ve Tansaş civarı.

11 Mayıs 2010 Salı günü 09:00 – 15:00 saatleri arasında elektrik verilemeyecek yerler; Merkez ilçeye bağlı Abdulhalik Renda Mahallesi, Orman İşletme Müdürlüğü ve civarı, Yeni Mahallede; Yanlar, Zafer Caddeleri ve Askeriye Lojmanları.

12 Mayıs 2010 Çarşamba günü 09:00 - 15:00 saatleri arasında elektrik verilemeyecek yerler; Merkez ilçesine Bağlı: 100. Yıl Yetiştirme Yurdu, Cezaevi, Sivil Savunma Müdürlüğü, Mezbahane civarları ve Fatih Mahallesine bakım onarım çalışmaları nedeni ile enerji verilemeyecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler