FAI, Çankırı Valiliğinin hizmetlerini sınıfta bıraktı!

FAI, Çankırı Valiliğinin hizmetlerini sınıfta bıraktı!

Bayramören'de geçen yıl ağustos ayında gerçekleştirilen yamaç

paraşüt organizasyonunda konaklama yapılan tesislerdeki durum ve pist yolu hizmetleri FAI tarafından yetersiz bulundu.

Bilindiği gibi uluslararası düzeyde ilk kez düzenlenen Bayramören Yamaç Paraşütü etkinlikleri çerçevesinde Çankırı Valiliğinin, yurt dışından gelecek sporcuların konaklaması için tahsis ettiği YİBO'ya bağlı yurtlarda yapılan ön hazırlıkların, orada konaklayan sporcuları ve organizasyon komitesini hayli rahatsız etmiş! Bununla birlikte Kuzey kalkış pisti ile bu piste giden yolun yarattığı sıkıntılar da üzerine tuz biber olmuş!

Nasıl olmasın ki? Organizasyona saatler kala değiştirilen yatak, yastık ve pikeleri "kendilerine iş yaptık sayanlar", tıkalı lavobalar, girilmez banyo ve odaların halini "normal" görmüşler ve kapıda bekleyen yabancı misafirleri böylesi "duş" ve lavobalardan faydalanmaya açmışlardı!

O günlerde, "aman organizasyona laf gelmesin", "dosta düşmana karşı Çankırı'yı ve Bayramörenli'yi küçük düşürmeyelim" gayretleri çerçevesinde başımızı yana çevirmiş, tarafımıza aktarılan somut olumsuzlukları da "elimizin tersiyle" ötelemek mecburiyetinde kalmıştık!

TV KAMERALARI ÖNÜNDE SÖYLENEN
SIRÇA SÖZLER NE KADAR DOĞRUYMUŞ!

Bütün bunlar FAI yetkililerince, organizasyon komitesine geçtiğimiz günlerde iletildi. Hoş böylesi bir durumun FAI tarafından tespitinden çok önceleri bu konu defalarca Çankırı Valisi Şemsettin Uzun'a iletildiği halde, yapılan ikili görüşmelerde sürekli olarak Vali Uzun tarafından bunun doğru olmadığı ifade edilmişti. Organizasyon süresince bölgede TV kameraları karşısında dakikalarca konuşan Vali Uzun "Biz Çankırı Valiliği olarak bu organizasyonu çok önemsiyoruz. Bütün gücümüzle özellikle yurt dışından gelen misafirlerimizi memnun edecek önlemleri aldık" şeklinde ifadeleri bol miktarda kullanmıştı!

Vali Uzun TV kameraları önünde bu cümleleri kurarken Vedat Beki de "İşler göründüğü gibi değil! Çankırı Valiliği bu organizasyona vermesi gereken desteği tam olarak vermiyor! Böylesi bir tarihi fırsat yakalamış olan Çankırı, bunu çok da iyi değerlendiremiyor" şeklinde yorumları dile getirmekten hiç mi hiç çekinmemişti!

GERÇEKLER ELBET GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR!
Her ne kadar "olumsuzluğu" siz örtme gayretinde olsanız da, "kara""beyaz" olarak göstermeye çalışsanız da, "gerçekler" günü ve zamanı gelince ortaya çıkmakta hiç mi hiç tereddüt etmiyor! Bayramören Kaymakamı Şeref Kaya da sayın Vali Uzun'dan geri kalmamış, organizasyonla ilgili olarak "sürekli olarak ön saflarda" yer almanın gayretini gösterirken, aynı hassasiyeti "yapması gerekenler" konusunda ne yazık ki göstermekten ve icra etmekten uzak durmuştu!

Bayramören'i ve dolayısıyla Çankırı'yı, dünya platformu karşısında böylesi "mahcup" duruma düşürenler umarız bundan sonraki icraatlerinde "geçmişte yaptıklarını" tekrarlamaktan imtina ederler ve sergilemiş oldukları "faşizan yöntemlerden" kısa zamanda uzaklaşırlar... Böylesi hizmet anlayışını ne Bayramörenliler, ne de Çankırılılar hiçbir şekilde haketmiyorlar...

Şimdi gelelim konuyla ilgili ÇANHAVK Başkanı Tahsin Tekin'in yazılı açıklamasına:

YENİ ORGANİZASYON 30 HAZİRAN - 4 TEMMUZ TARİHLERİ ARASINDA...
"2009 Yılında Çankırı\'da düzenlediğimiz Yamaç Paraşütü yarışmalarını büyük bir çoşku ve beğeni ile gerçekleştirdik. Bu Organizasyonları daha kurumsal bir yapıda gerçekleştirmek içinde ÇANHAVK (Çankırı Sportif Havacılık Kulübünü) kurduk.
 
Bu yıl biraz gecikmemize rağmen yine Çankırı\'mız çok önemli bir yarışmaya ev sahipliği yapacaktır.World Cup'a (Dünya Kupasına) yaptığımız müracaat olumlu neticelenmiş ve 30 Haziran - 4 Temmuz tarihleri arasında World Cup Selection Tour (Dünya Kupası Seçme yarışmaları)'nın Çankırı\'da yapılması benimsenmiştir.
 
2009 yarışmasında World Cup Konaklama yerini (Yurtları) temizliğini, Kuzey Kalkış Pistini ve yolunu beğenmemiştir. Bu yıl bu eksiklikleri giderebildiğimiz takdirde World Cup ikna olacak ve 2011 Yılında Çankırı\'da World Cup düzenleyebileceğiz. Bu yarışmalar sadece Çankırı\'nın değil Türkiye\'nin de tanıtımına çok önemli katkılar sağlamış ve sağlayacak ve gelişmeler zaman zaman kamuoyu ile paylaşılacaktır.”
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler