FLAŞ GELİŞME! Hasan Basri Avşar Ak Partide!

FLAŞ GELİŞME! Hasan Basri Avşar Ak Parti'de!

Atkaracalar Belediye Başkanı Rifat Altuntop'un partisi MHP'den istifa etmesi ile

gelişen olaylar yeni gelişmeleri beraberinde gündeme taşıdı.

Atkaracalar Belediye Başkanı Rifat Altuntop'un partisi MHP'den istifa etmesi öncesinde yaşanan olayları tüm çıplaklığı ile Sözcü18.com gün yüzüne çıkarıyor.

Yapraklı'da dün yaşanan olayların ayrıntılarına haber merkezimiz ulaştı ve elde ettiğimiz bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

İL BAŞKANI ŞAHİN ve BELEDİYE BAŞKANI DİNÇ YAPRAKLI'DA!
Dün gece saat 21.00 sularında Yapraklı’ya beraberinde başta Belediye Başkanı İrfan Dinç, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Recep Yılmaz, Ahmet Ulusoy ile gelen İl Başkanı Av. İdris Şahin, Belediye binasına girmeden önce, vatandaşlarla görüştü.

Görüşmeler sırasında vatandaşların arasında bulunan MHP Yapraklı İlçe Başkanı Mehmet Yıldırım “Siz bu arkadaşı Ak Partiye geçiriyor muşsunuz! Ben dün saat 16.30 itibariyle bu arkadaşı partiden ihraç ettim” diyor.

Yapraklı meydanında oldukça kalabalık bir Ak Partili vatandaş topluluğu da İl Başkanı Av. İdris Şahin’e tepki göstererek Belediye Başkanı Hasan Basri Avşar’ın partiye alınmasına tepki gösteriyorlar. Yaklaşık yarım saat civarında yapılan karşılıklı konuşmalar üzerine Başkan Şahin de “Başta Bayramören ve Atkaracalar Belediye Başkanlarımız da partimize geçecekler. Bu çerçevede Yapraklı Belediye Başkanı Avşar’ı da aramızda görmek istiyoruz. Sırada Orta Belediye Başkanı var” diyor ve daha sonra Başkan Avşar’la görüşmek üzere beraberindekilerle birlikte belediye binasına geçiyor.

Belediye binasında Başkan Avşar’ın makamında gerçekleşen görüşmede günün sıcak ayrıntılarının ele alındığı ve sürecin nasıl işleyeceği konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunulduğu edinilen bilgiler arasında.

MHP İLÇE BAŞKANI ÖNCE KABUL ETTİ SONRA YALANLADI!
Yapraklı'da yaşanan olaylarla ilgili olarak bilgisine başvurduğumuz MHP İlçe Başkanı Mehmet Yıldırım ile yaptığımız ilk görüşmede "Yapraklı Belediye Başkanı Hasan Basri Avşar'ı partiden ihraç ettim" derken, daha sonra "Böyle bir olay yok! Benim Belediye Başkanını ihraç etme yetkim de yok! Haber tamamen sizin iddianız!" derken yaşadığı tenakuzu da gözler önüne seriyordu.

VE BAŞKAN AVŞAR'A NİHAYET ULAŞTIK!
Günün erken saatlerinde kendisine ulaşarak gelişmelerle ilgili sorumuza "Daha sonra görüşelim" şeklinde yanıt veren Yapraklı Belediye Başkanı Hasan Basri Avşar'a akşam saatlerinde ulaştık.

Belediye Başkanı Avşar "MHP'den dün akşam itibariyle istifa ettim! Bu kararı da Belediye başkanlığı makamımda vatandaşlarla yaptığım görüşmede aldım. Daha geniş bilgiyi İl Başkanım açıklayacak" (!) dedi.

"İl Başkanı kim?" sorumuza ise Avşar "Ak Parti İl Başkanından söz ediyorum. İdris Bey bir toplantı yapacak ve durumu o açıklayacak" şeklinde yanıt verdi.

"MHP'den istifanızın temel nedeni nedir?" şeklindeki sorumuza ise Başkan Avşar "Ben bu istifa kararını vatandaşımla konuşarak, onlara danışarak aldım. Tek başına alınmış bir karar değil! Merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını önümüzdeki günlerde yapacağım bir basın toplantısı ile açıklayacağım. Bu toplantı Atkaracalar Belediye Başkanı Rifat Altuntop ile birlikte de olabilir, yalnız da yapabilirim." dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler