FLAŞ GELİŞME! Kayıp Turgay Haydar olayında ikinci tutuklama!

FLAŞ GELİŞME! Kayıp Turgay Haydar olayında ikinci tutuklama!

Sözcü18.com, 27 gündür kayıp olan ve emniyet güçlerinin

yapmış olduğu yoğun çalışmalara karşın canlı ya da cansız bedenine ulaşılamayan Turgay Haydar soruşturmasında yeni bir bilgiye ulaştı.

Kayıp Turgay Haydar olayında, polisin daha önceden gözaltına alıp sorguladığı M.Y'nin çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konulması ile birlikte ulaşılan yeni bilgiler çerçevesinde, polisin yaptığı soruşturma sonunda Korgun Organize sanayiinde çalışan O.Ç. gözaltına alındı.

Sözcü18.com'un elde ettiği bilgiler arasında, M.Y'nin üzerinde yakalanan silahın, O.Ç tarafından temin edildiği ve tutuklandığı, yapılan sorgulama sonucu çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konulduğu öğrenildi.

Yoğun aramalara karşın, 27 gündür kendisinden haber alınamayan Turgay Haydar'la ilgili soruşturmayı yürüten savcının talebi doğrultusunda mahkemeye sevkedilen O.Ç'nin M.Y ile yakın ilişki içerisinde bulunduğu öğrenildi.

SÖZCÜ18.COM İLGİNÇ BİLGİLERE ULAŞTI!
Bugün gün boyu Çankırı'da kayıp Turgay Haydar ile ilgili araştırma içerisinde bulunan Sözcü18.com haber merkezi, ilginç bilgilere ulaştı. Olayla ilgili olarak ilk etapta gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konulan M.Y'nin, Turgay Haydar'a 30 bin TL bir borcu olduğu ve buna karşın kendisine bir senet verdiği öğrenildi. Günboyu Çankırı'da konuyla ilgili araştırma yapan haber servisimiz, "marketçi" olarak bilinen Turgay Haydar'ın çevresinde "yüklü miktarlarda para alışverişi" yaptığı şeklinde bilgilere de ulaştı. Bunun yanı sıra yine kayıp Turgay Haydar'ın "çifte vatandaş" olduğu ve bu hakkından faydalanarak bir şekilde deniz yolunu kullanarak "ülke dışına" çıkmış olabileceği de yaptığımız ikili görüşmelerde dile getirildi.

Son tutuklanan O.Ç. ile birlikte kayıp Turgay Haydar olayında iki kişi cezaevinde. Her geçen gün yeni bir görünüm kazanan kayıp "marketçi" Turgay Haydar olayı bakalım önümüzdeki günlerde nasıl bir seyir alacak. Sözcü18.com olarak konuyla ilgili çalışmalarımızı sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler