FLAŞ GELİŞME! Şüpheli M.Y. tutuklandı ve cezaevinde!

FLAŞ GELİŞME! Şüpheli M.Y. tutuklandı ve cezaevinde!

Çankırı’da 22 gündür kayıp olan ve yapılan tüm aramalara

karşın henüz kendisine ulaşılamayan Turgay Haydar’la ilgili olarak Çankırı Emniyetinin yaptığı soruşturma sonucu, yanında çalışan M.Y. tutuklandı ve cezaevine konuldu!

Polisin yaptığı soruşturma sonucunda kayıp Turgay Haydar’ın yanında uzun süredir çalışan ve ilk gözaltına alındığında "gözünde morluk" ve vücudunda “yeni boğuşma izleri” bulunan M.Y. sorgusu sonrası çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

Sözcü18.com haber merkezinin elde ettiği bilgilere göre tutuklanarak cezaevine konulan M.Y’nin polisteki sorgusu sırasında 5 farklı “senaryo” çizdiği ve “dengesiz” hareketlerde bulunduğu öğrenildi.

ARAMALARIN AĞIRLIĞI GÖLETLER!
M.Y
’nin polise verdiği çelişkili ifadelerle birlikte, kayıp Turgay Haydar’la “ikili” arasında geçen bir tartışma ve bu tartışmanın sonucunda “öldürülmüş” olabileceği ihtimali ağırlık kazanıyor. Ve “öldürülen” Turgay Haydar’ın cesedinin de “şimdilik” bilinmeyen bir yerde bulunduğu düşüncesiyle, kendisine ait gsm telefonundan alınan “son sinyal” çerçevesinde emniyet kuvvetleri ile jandarmanın ortaklaşa yaptığı arama çalışmalarında “göletler” ilk sırayı alıyor.

Bu amaçla Çankırı’ya gelen başta Ankara Merkez, Ankara, Sinop ve Zonguldak’tan gelen 4 özel ekip, değişik göletlerde aramalarını sürdürüyor. Dün Seydi köyü yakınında bulunan Seydi köyü göletine giren dalgıçlar, aramalarını gün boyu sürdürmelerine karşın burada kayıp Turgay Haydar’ın cesedi ile ilgili herhangi bir bulguya rastlamadılar. Özel birimlerin aramalarına bugün de devam edeceği öğrenildi.

SÖZCÜ18.COM'DAN OKUYUCULARINA ÇAĞRI!
22 gündür kendisinden "haber" alınamayan ve gelişen olaylarla gelinen noktaya baktığımızda büyük bir olasılıkla da "öldürülmüş" olduğu düşünülen Turgay Haydar ve tutuklanarak cezaevine konulan yanında çalışan M.Y. ile ilgili bilgi sahibi olanların  vedatbeki@mynet e-mail adresine göndermelerini rica ediyoruz. Paylaşımınız için şimdiden teşekkürler...
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler