Fransa’da olay yerine giden üç polis öldürüldü

Fransa’da olay yerine giden üç polis öldürüldü

Fransa ulusal polis teşkilatı üç polisin öldürüldüğünü, birinin ise yaralandığını açıkladı. AFP haber ajansı kısa bir süre önce Twitter'da Fransa'nın orta kesiminde üç polisin vurularak öldürüldüğünü savcılık kaynaklarına dayandırarak bildirmişti.

Fransa’da aile içi şiddet vakasına müdahale etmek için olay yerine giden üç polis öldürülürken bir polis yaralandı. Saint-Just kenti Belediye Başkanı Francois Chautard polislerin aile içi şiddet vakasına müdahale etmek için olay yerine gittiğini söyledi.

Fransa BFMTV televizyonu da olay yerine giden polislere 48 yaşındaki bir saldırganın ateş açtığını ve bulunduğu binayı ateşe verdiğini bildirdi.

SALDIRGAN ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ
Fransa’nın çok izlenen televizyon kanallarından BFMTV’ye konuşan Fransız General Laurent Bitouzet, saldırganın kaçtığını açıkladı. Yaşamını kaybeden polis memurlarının sırasıyla 21, 37, 45 yaşlarında olduğu duyuruldu.

Yaşananların ardından insan avı devam ederken Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin bir açıklama yaptı. Darmanin, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada saldırganın ölü olarak ele geçirildiğini açıkladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.