Galip Öztürk tutuklandı: 7.2 kilo kokain ele geçirildi

Galip Öztürk tutuklandı: 7.2 kilo kokain ele geçirildi

Metro Şirketler Grubu'nun sahibi iş insanı Galip Öztürk Gürcistan'ın Batum kentinde tutuklandı. Öztürk'ün evinde gerçekleştirilen 5 saatlik operasyon sonucu 7.2 kilogram kokain ele geçirildi.

METRO Şirketler Grubu'nun sahibi iş insanı Galip Öztürk önceki gün Gürcistan’ın Batum kentinde gözaltına alınmıştı.

Gürcistan basınında yer alan haberlere göre, Galip Öztürk’ün dairesinde gerçekleştirilen 5 saatlik operasyon sonucu 7.2 kilogram kokain ele geçirildi.

Gürcistan Savcılığı, Batum’da bir şirketin kurucusu olan Galip Öztürk’ü yüksek miktarda uyuşturucuyu yasa dışı satın almak ve depolamakla suçladı.

Başsavcılık açıklamasında, “Gürcistan Maliye Bakanlığı Soruşturma Servisi, 31 Mayıs 2022’de Batum’daki G.Ö’nün dairesinde yapılan arama sonucu vergi kaçakçılığı, sahte ödeme belgelerinin hazırlanması ve kullanılması, kara para aklama gibi muhtemel olaylarla bağlantılı olarak soruşturma yürüttü ve 7 kilo 215,9 gram uyuşturucu kokain ele geçirildi. Emniyet güçleri G.Ö.’yü gözaltına aldı. Aynı gün tutuklandı. Gürcistan Ceza Kanunu’nun 8 ila 20 yıl arasında hapis veya ömür boyu hapis cezası öngören 260. maddesi (özellikle büyük miktarda uyuşturucu satın almak ve bulundurmak) uyarınca suçlandı” ifadeleri yer aldı.

Dün de Gürcistan Maliye Bakanlığı'nın Soruşturma Servisinin resmi sitesinden yapılan yazılı açıklamada, "Vergi kaçakçılığı, evrakta sahtecilik ve yasadışı gelirin yasallaştırılmasıyla ilgili muhtemel gerçeklerin araştırılması sırasında diğer maddi delillerle birlikte çok miktarda para ile uyuşturucu ve psikotrop maddeler bulunmuş ve mahkeme kararıyla buna el konmuştur” ifadeleri kullanılmıştı.

GALİP ÖZTÜRK'ÜN AVUKATINDAN AÇIKLAMA (3 Haziran 2022)

Haberle ilgili olarak Galip Öztürk'ün avukatı Evren Topaloğlu Özaltındere bizlere yazılı bir açıklama gönderdi. Açıklamayı aynen yayınlıyoruz:

"Bugün çeşitli basın yayın organlarında müvekkilim iş insanı Sayın Galip Öztürk hakkında bazı haberler yer almıştır.

Müvekkilim hakkında Gürcistan makamlarına iletilen haksız ve mesnetsiz suçlamalar nedeniyle yürütülen soruşturma kapsamında, 02.06.2022 günü itibariyle tahkikatın tutuklu yapılması yönünde karar verilmiştir.

Müvekkilimin konutunda 7.2 'kilogram' ağırlığında uyuşturucu madde bulunduğu iddiası da gerçeği yansıtmamaktadır. Birçok kişi tarafından kullanılan açık ofis tarzındaki bir çalışma mekânında yapılan aramada bulunan 7.2 'gram' (yedi nokta iki gram) ağırlığında uyuşturucu maddenin; kim tarafından konulduğu ya da kime ait olduğu soruşturma makamlarınca araştırılmaktadır.

Bizzat müvekkilim bu durumdan şikâyetçi olmuş ve faillerin bulunmasını talep etmiştir.

Bugün yapılan duruşma, aleyhe iddiaların soruşturulmasının tutuklu ya da tutuksuz mu olacağı konusundaki duruşmadır.

Kamuoyunun müvekkil hakkında yanlış bilgilendirilmesine sebep olacak haberler karşısında, bu açıklamanın yapılması ihtiyacı doğmuştur.

Saygılarımızla.

Av. Evren Topaloğlu Özaltındere - İmza"

galip-ozturk-basin-aciklamasi-resim-06.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler