Genç Girişimciler Kurulu Kongresi yapıldı

Genç Girişimciler Kurulu Kongresi yapıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Türkiye genelinde oluşturulan

Genç Girişimciler Kurulunun "İşsizlikle Mücadele İçin Türkiye'de Genç Girişimciliğinin Güçlendirilmesi: TOBB Genç Girişimciler Kurulu Kongresi" Ankara'da gerçekleştirildi.

Çankırı Genç Girişimciler Kurulu üyelerinin de katıldığı kongrede, işsizlikle mücadele için Türkiye’de genç girişimciliğin güçlendirilmesi, işsizlikle mücadelede girişimciliğin rolü, genç girişimciliğin geliştirilmesi konuları ele alındı.

Kongrede, Çankırı Genç Girişimcilerini, başta Tayfun Güven olmak üzere, Alper Ericekli, Mustafa Topal, Can Özkan, Erdal Aslan, Kudsi Koç, Mahmut Uzunkaya ve Vedat Hayta Çankırı’yı temsil ettiler.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde gerçekleşen kongreye, başta Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aynur Bektaş ve TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı ile Odalar ve Borsalar tarafından oluşturulan 700’e yakın genç girişimciler katıldı.

HİSARCIKLIOĞLU: SİZLER ROL MODELİ OLACAKSINIZ
TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı, Çankırı Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Tayfun Güven başkanlığındaki heyetle görüşerek bilgi paylaşımını gerçekleştirdi. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da genç girişimcilere “Sizler Türkiye’nin bugünüsünüz, yarınısınız. Önümüzdeki dönemde bayrağı sizler teslim alacaksınız. Sizler emek verensiniz, üretensiniz, ülkeniz için fedakârlık yapan insanlarsınız. Sizler, bölgelerinizin rol modeli olacaksınız. İşte bu sorumlulukla hareket etmek zorundasınız” dedi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler