Gençlik Merkezinden örnek davranış

Gençlik Merkezi'nden örnek davranış

Merkezin Satıyüzü ve Beşdut köyü ilköğretim okulları öğrencileriyle gerçekleştirdiği etkinlik, öğrencilere karne hediyesi gibi geldi.

Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi, Satıyüzü ve Beşdut Köyü İlköğretim Okullarında öğrenim gören öğrencileri sevindirdi.

Gençlik Merkezi gönüllülerinden oluşan 25 kişilik ekip, Satıyüzü ve Beşdut Köyü İlköğretim Okullarının öğrencileri ile bir araya geldiler. 2010 – 2011 Eğitim Öğretim Yılı 1.Döneminin sonuna gelinmesi ve karne alınacak olması sebebiyle öğrencilere unutamayacakları bir gün yaşatabilmek için ziyarette bulunuldu.

Gönüllü gençlerin günlerdir hazırlıklarını yaptıkları programda; palyaço gösterisi, küçük adamlar müzikli gösterisi, yüz boyama etkinliği, Aşuk ile Maşuk gösterisi, mini Türk Halk Müziği konseri ve küçük oyunlar yer aldı. Yapılan gösterilere büyük ilgi gösteren öğrencilerin neşeleri program sonuna kadar sürdü. Canlı müzikle oynayıp dans ederek gönüllerince eğlenen öğrenciler, programın bitmesini hiç istemediler.

Gençlik Merkezi gönüllüleri kendilerini hatırlamaları için yanlarında getirdikleri hediyeleri öğrencilere verdiler. Hediyeler içerisinde Çankırı Valisi Şemsettin Uzun tarafından gönderilen içi kırtasiye malzemesi dolu çantalar; Gençlik Merkezi gönüllüleri tarafından hazırlanan kitaplar ve diğer küçük hediyeler vardı.

Köy öğrencileri ise öğretmenleriyle birlikte hazırladıkları yiyecek ve içecekleri misafirlerine ikram ettiler. Keyifli sohbetler eşliğinde ikram edilenler yenildi. Ayrılık vakti geldiğinde ise hüzünlü anlar yaşandı. Öğrenciler kendilerini ziyarete gelen ağabey ve ablalarını bırakmak istemediler.

Gençlik Merkezi sorumluları köy etkinliklerine düzenli olarak devam edeceklerini belirttiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler