• BIST 115.171
  • Altın 326,647
  • Dolar 6,1578
  • Euro 6,6877
  • Ankara 5 °C
  • İstanbul 13 °C
  • İzmir 16 °C
  • Çankırı 0 °C
  • Antalya 12 °C
  • Muğla 11 °C

Gökçek'ten Kılıçdaroğlu tweeti

Gökçek'ten Kılıçdaroğlu tweeti
Kılıçdaroğlu'na saldırıya tepkiler...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yumruklu saldırıya uğramasına hem siyasiler hem de siyasi partiler tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Gül, CHP liderini arayarak 'geçmiş olsun' dileklerini iletti. CHP liderini arayan bir diğer isim de Başbakan Erdoğan'dı. Erdoğan, telefonda ''Geçmiş olsun, büyük üzüntü duydum. Bu tür bir hadiseyi asla tasvip etmiyoruz'' dedi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise Twitter'dan ''KK'yı sevmesemde kaba kuvveti kınıyorum'' diye yazdı.

CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL: Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Gül, TBMM'de yumruklu saldırıya uğrayan Kılıçdaroğlu'nu telefonla aradı. Gül, Kılıçdaroğlu'na uğradığı saldırıdan dolayı geçmiş olsun dileğinde bulundu.

TBMM BAŞKANI CEMİL ÇİÇEK: Bir siyasi parti sayın genel başkanına, böylesine fiili bir durumun yaratılması, aynı şekilde milletvekillerimiz için de geçerlidir, üzücü bir durumdur. Biraz daha bu işleri sıklaştırırız ama tüm milletvekillerimizin ve gruplarımızın da bundan gerekli dersleri çıkarması lazım

BAŞBAKAN ERDOĞAN:  Kılıçdaroğlu'nu telefonla arayan Başbakan, ''Demokratik parlamenter sistem içerisinde bu yollar hiçbir zaman tevessül edilecek yollar değildir. Bunları tasvip etmek kesinlikle mümkün değildir. Şiddetle, biz bu girişimleri kınıyoruz. Geçmiş olsun, büyük üzüntü duydum. Bu tür bir hadiseyi asla tasvip etmiyoruz'' dedi.

AK PARTİ: Olayın bir an önce aydınlatılarak faillerinin yüce yargıya teslim edilmesini diliyor; bu saldırıyı aynı zamanda demokrasiye, fikir özgürlüğüne yapılmış bir saldırı olarak görüyoruz.
BDP: Öncelikli olarak bu çirkin saldırıyı kınıyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu'na ve Cumhuriyet Halk Partisi'ne geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bazı basın yayın organlarında saldırganın BDP grup toplantısına katılan ziyaretçilerden biri olduğuna dair maksatlı yayınlar yapılmaktadır. Bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Saldırganın partimizle uzaktan yakından herhangi bir ilgisinin bulunmadığını kamuoyunun bilgisine sunarız.

AB BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan çirkin saldırıyı esefle kınıyorum

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI ÖMER ÇELİK: CHP Genel Başkanı sayın Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz.Bu saldırı Sayın Kılıcdaroğlu'nun şahsında tüm siyaset kurumuna, tüm siyasi partilere ve demokrasimize yapılmıştır.Sayın Kılıçdaroğlu'na yapılan lanetli saldırı aynı zamanda milli iradenin tecelligahı Yüce Meclis'e yapılmıştır.Yüce Meclis'in bir üyesine, bir parti genel başkanına yapılan saldırı, tüm demokratik sisteme yapılmış demektir...

BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI FİKRİ IŞIK: Ana Muhalefet Partisi Lideri Sn.Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum.

Ayrıca eski cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve BBP lideri Mustafa Destici de Kılıçdaroğlu'nu arayarak 'geçmiş olsun' dileklerini iletti.

MANSUR YAVAŞ: CHP Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınıyor, şiddetin siyaset kültürümüzden tamamıyla çıkmasını temenni ediyorum.

BBP LİDERİ MUSTAFA DESTİCİ: Ana muhalefet Partimizin değerli Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaoğluna yapılan yumruklu saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyorum.  Sayın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhuriyet Halk Partisi camiasına geçmiş olsun diliyorum. Şiddet kimden gelirse gelsin, kime karşı yapılırsa yapılsın bunu doğru bulmuyoruz. Bu saldırı Türk Demokrasisine, Türk siyasi hayatına ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yapılmıştır. Bu gergin ortamlarda bu tür provakatif saldırılar ülkemizde her zaman denenmiştir. Buna benzer saldırılar daha önce değişik siyasi parti mensuplarına ve bakanlara yapılmıştır. Olay tüm ayrıntıları ile araştırılmalı, bu provokasyonu planlayanlar mutlaka açığa çıkartılmalı ve emellerine ulaşması engellenmelidir

TÜSİAD BAŞKANI MUHARREM YILMAZ: CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik bugün gerçekleştirilen saldırıyı esefle kınıyoruz.  Saldırganın en kısa zaman içerisinde gereken cezayı almasını bekliyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu'na ve tüm CHP camiasına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

SPOR ESKİ BAKANI SUAT KILIÇ: CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik çirkin saldırıyı kınıyorum. Kaba kuvvete karşı tek yürek olmalıyız.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MELİH GÖKÇEK: KABA KUVVETİ KINIYORUM
Melih Gökçek de Twitter hesabından şu mesajı paylaştı:

''KK'YA SALDIRMIŞLAR...GEÇMİŞ OLSUN...KK'YI SEVMESEMDE KABA KUVVETİ ŞIDDETLE KINIYORUM...KABA KUVVET FİKRİ ZAYIFLARIN İŞİDİR...KK CHP'NIN BAŞINDAN GİTMELİDİR VE GİDECEKTİRDE, AMA DEMOKRASI KURALLARI İÇİNDE...''

  • Yorumlar 0
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05333732940