Görüşmeye 48 saat kala takımdan feryat!

Görüşmeye 48 saat kala takımdan feryat!

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç'in Fas'tan dönüşünde kulüp başkanlığından

istifa eden Sevda Karaali Şireci ile yapacağı "acil görüşme"ye 48 saatten az bir süre kala Çankırı Belediyespor forması altında ter akıtan futbolculardan "imdat" ve "boykot" çağrısı geldi!

Çankırı Belediyesporlu futbolcular İsmail Hakkı Karadayı tesislerinde düzenledikleri basın toplantısı ile “Halen içinde bulunduğumuz durumun devam etmesi halinde antrenmanlara çıkmayacağız. Sadece son iki maça çıkarak mücadelemizi sahada sürdüreceğiz” dediler.

Futbolcuların hemen hemen tamamının söz alarak yaşadıkları durumla ilgili bilgiler verdiği basın toplantısında ortak mesaj “Bulunduğumuz tesiste sıcak su yok! Yeterli malzeme olmadığı için bugün sabah kahvaltısı yapma şansımız olmadı. Hocamızla konuşarak bugünkü idmana çıkmayacağımızı belirttik. İçinde bulunduğumuz durum hoş değil. Süreç bu şekilde devam ederse sadece son iki maça çıkarak yükümlülüklerimizi yerine getireceğiz. Bunun dışında takımın futbolcusu olarak karşımızda muhatap arıyoruz” dediler.

SERHAT: KAPTAN BEN OLUNCA SÖZCÜ DE BEN OLDUM!
Yapılan basın toplantısı sonrası kendisiyle görüştüğümüz takımın kaptanı Serhat şunları söyledi:

“Bugün sabahleyin tesislerde sıcak suyun olmayışı, ek olarak futbolcu arkadaşlarımın sabah kahvaltılarını yapamayışları karşısında ortak istişarede bulunarak durum değerlendirmesi yaptık. Ve bu değerlendirme sonucunda yaşadıklarımızı Çankırı kamuoyu ile paylaşarak bizlere sahip çıkılmasını hedefledik. Bütün amacımız budur. Bizlerin yaşadığı sıkıntıların bir şekilde çözülerek gerekli ortamın sağlanması gerekir. Bizim hedefimizde hiç kimse yoktur. Sadece ve sadece içinde bulunduğumuz şartların iyileştirilmesi ve sahadaki mücadelemizin sekteye uğramamasıdır. Sabah yapacağımız bir değerlendirme ile antrenmanlara çıkıp çıkmayacağımızın kararını vereceğiz.”

Öte yandan yine Serhat’ın verdiği bilgilere göre, futbolcu ve teknik kadronun bugüne kadar ödenmesi gereken alacaklar konusunda Erzurumspor maçı öncesi Futbol Federasyonuna topluca bilgiler verildiğini de öğrendik.

HAKAN ŞİRECİ: YÖNETİM KİMSEYİ MAĞDUR ETMEZ!
Gelişmelerle ilgili olarak bilgisine başvurduğumuz Çankırı Belediyespor kulübünün istifa eden yönetiminde 2. Başkan görevinde bulunan Hakan Şireci “Futbolcu arkadaşlarımızın sıkıntılarını anlayışla karşılıyoruz. Takımın acil ihtiyaçlarının karşılanması yönünde gereken talimatı verdim. Bununla birlikte Belediye Başkanı sayın İrfan Dinç yurt dışı gezisinden Perşembe günü dönüyor. Çankırı'ya dönüşü ile birlikte en kısa sürede bir araya gelerek mevcut durumu masaya yatıracağız. Kongre ile ilgili en erken tarihi alarak Çankırı Belediyespor’un bugün içinde bulunduğu durumu çözüme kavuşturmak için üzerimize ne düşüyorsa onu yerine getireceğiz” dedi.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler