Grev, tren seferlerini iptal ettirdi...

Grev, tren seferlerini iptal ettirdi...

Memurların bir günlük “uyarı grevi” kapsamında Haydarpaşa Garında tren seferleri durdu.

TCDD'de çalışan işçilerin, memur konfederasyonlarının aldığı bir günlük “uyarı grevi”ne destek amacıyla işbaşı yapmamaları nedeniyle Haydarpaşa Garından, banliyö, ana hat ve bölgesel yolcu trenleri sefere çıkmadı.

Haydarpaşa Garına gelerek beraberindeki sendikacılarla basın açıklaması yapan KESK Genel Başkanı Sami Evren, demir yolu işçilerinden “uyarı grevi”ne büyük destek olduğunu belirterek, “İstanbul, İzmir, Ankara, Eskişehir ve Diyarbakır gibi büyük şehirlerde greve büyük destek var. Bu şehirlerde banliyö ve ana hat trenleri bugün çalışmayacak. Trenlerin yanı sıra hastaneler, yatan hastaları ve acil hastalar dışında bugün hizmet vermeyecek. Greve öğretmenlerden de büyük katılım bekliyoruz” dedi.

Evren ayrıca, grevin bayramdan önce gerçekleştirilmesinin kasıtlı olarak belirlenmediğini kaydederek, “Daha ağır koşullarda bu grevi gerçekleştirmek istemedik. Vatandaşlarımızdan eylemimize anlayış göstermelerini umuyoruz. Yaptığımız eylem, özünde onlara daha iyi hizmet sunabilmek içindir” şeklinde konuştu.

Evren ve beraberindekiler, garda görevli olan ve greve katılan çalışanları ziyaret ederek, trenlere ve garın çeşitli yerlerine “Bu iş yerinde grev var” pankartlarını astı.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler