Güzelim bina parasızlıktan el değiştirmiş!

Güzelim bina parasızlıktan el değiştirmiş!

Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı Kamp Eğitim Merkezi bugün

düzenlenen bir törenle 10 yıllığına Judo ve Kuraş Federasyonuna teslim edildi.

Devir-teslimi için Çankırı Gençlik Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız ile Judo ve Kuraş Federasyonu Başkanı Fatih Uysal bugün Çankırı'da bir araya geldi.

İl Gençlik Spor Müdürlüğü binasında yapılan toplantıda konuşan Judo ve Kuraş Federasyonu Başkanı Fatih Uysal, kamp eğitim merkezinin 10 yıllığına federasyonlarına kiralandığını belirterek, sporcuların bundan sonra burada kamp yapacağını söyledi.

İşletmesi daha önce Çankırı Gençlik Spor İl Müdürlüğüne ait olan kamp eğitim merkezinin federasyona devrinden sonra da aynı şekilde çalışmaların devam edeceğini söyleyen İl Müdürü Gürhan Yıldız, merkezin Çankırılı sporculara hizmet vermeye devam edeceğini bildirdi.

GÜÇLENDİRME ÇALIŞMALARI SEZON SONUNDA BAŞLAYACAK
Judo ve Kuraş Federasyonu Başkanı Fatih Yıldız "Binayı bugün teslim aldık. Daha önce belirttiğim gibi bina ile ilgili yapacağımız çalışmalara Çankırı Belediyespor'un ligdeki mücadelesi sonuçlanıncaya kadar bekleteceğiz." dedi. Yıldız'ın bu açıklaması ile birlikte Çankırı Belediyespor'un bu sezon için yaşayabileceği konaklama sorunu da böylece çözümlenmiş olmasına karşın toplantıda yapılan diğer açıklamalar konuya farklı bir boyut kazandırdı.

GÜRHAN YILDIZ ve FATİH UYSAL'IN YANITLARINDAN GERÇEKLER ORTAYA DÖKÜLÜYOR!
Düzenlenen devir-teslim toplantısında gazetecilerin İl Gençlik Spor Müdürü Gürhan Yıldız ile Judo ve Kuraş Federasyonu Başkanı Fatih Uysal'a sordukları sorular bazı gerçekleri de ortaya çıkardı. Özellikle binanın yeni işletmecisi Judo ve Kuraş Federasyonu Başkanı Fatih Uysal sorulan sorular karşısında zaman zaman zor anlar yaşadı. Uysal'a sorulan "Siz şimdi Çankırı Belediyespor'un bu tesislerden faydalanacağını söylüyorsunuz. Yarın fiyatlandırma açısından altından kalkılamayacak bir tarife uygulanırsa bunun sorumlusu kim olacak?" şeklindeki soruya Yıldız "Bize güven miyor musunuz? Öyle şey olur mu?" şeklinde yanıtlayınca "Kişilerin beyanına dayalı güvence nasıl verilebilir?" sorusu gündeme geldi.

Başkan Yıldız "Bize bir bina lazımdı. Ben Samsunluyum. Binanın Samsun'da olmasını isterdim" şeklindeki temennisi ile birlikte "Ancak Beden Terbiyesi Genel Müdürü 'Çankırı'da bina var! Gel sana burasını verelim' dedi biz de uygun gördük" şeklindeki yanıtı ise başka bir gerçeği daha ortaya çıkarıyordu.

İşte tam bu sırada Çankırı İl Gençlik Spor Müdürü Gürhan Yıldız "Bizim binanın ihtiyaçlarını karşılayacak gücümüz yok! Bütçemiz sınırlı! Elimizdeki maddi imkanlarla bu binanın ihtiyaçlarını görmemiz mümkün değildi" şeklindeki savunması ise Çankırı adına çok daha düşündürücü olsa gerekti.

SÜREYYA ISRARLA YÜCEL KOP DEDİ
Bir gazetecinin, Çankırılı atlet Süreyya Ayhan'ın ömür boyu müsabakalardan men edilmesine ilişkin sorusu üzerine Yıldız, “Bir Çankırılı olarak Süreyya Ayhan'ın sporculuğunu biz hep takdir ettik. Onun sporculuğunu gençlerimize örnek gösterdik. Çok önemli başarılara imza attı. Ama yaptıkları ile Süreyya Ayhan, kendi sonunu kendi hazırladı” dedi.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü olarak Süreyya Ayhan'ı daha iyi yerlere taşımak için ona sürekli olarak sahip çıktıklarını anlatan Yıldız, “Genel Müdürlüğümüz Süreyya'ya hep sahip çıktı. Daha iyi bir antrenör önerdi. Daha iyi bir çalıştırıcıyla çalışması için mücadele etti ama Süreyya, ısrarla Yücel Kop'u tercih etti. Yücel Kop bir şampiyonu hazırlayacak ne tecrübeye ne de bilgi birikimine sahip değil” diye konuştu.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler