Hakem eşinden çarpıcı sözler: İzmirli hakem çetesi

Hakem eşinden çarpıcı sözler: İzmirli hakem çetesi

Hakem Hakan Ceylan ile eski MHK Başkanı Lale Orta arasındaki ilişki iddiası, boşanma davasına dönüşen eşi Leyla Ceylan’ın futbol camiasını sallayacak açıklamalar yapmasına neden oldu.

EŞİ VAR Hakemi Hakan Ceylan'ın kendisini eski MHK Başkanı Lale Orta ile aldattığı iddiasıyla boşanma davası açan İzmirli Leyla Ceylan, Türk futbolunda bomba etkisi yaratacak iddialar ortaya attı. Hakem eşine 10 milyonluk maddi ve manevi tazminat davası açan Leyla Ceylan, eşi ve iki hakem arkadaşının FIFA'ya verilen sağlık raporlarının tarihi geciktiği için eski tarihli sahte rapor alındığını öne sürdü.

Yeniasır'ın haberine göre Fenerbahçe ve Galatasaray başkanlarının da iddia ettiği VAR odasındaki görüntülerde oynama yapılıp keyfe keder yayınlandığı ve yayıncı kuruluşun bir programına sızdırıldığını gibi söylemleri de doğrulayan Leyla Ceylan, o şaibeli maçın hakeminin kocası Hakan Ceylan olduğunu ve görüntüleri haklarında aşk iddiası olan Lale Orta'ya verdiğini, onun da yayıncı kuruluştaki programa sızdırdığını ileri sürdü.

"İDDİALAR ARAŞTIRILSIN"

Ceylan, eşinin kendi gazetecileri olduğunu da belirterek, "VAR sistemi ile bu haberleri istedikleri gibi yayınlatıyorlar" iddiasını ortaya attı. Ali Koç'un iddialarını da doğrulayan bir çocuk annesi Lale Ceylan, "Yayıncı kuruluşun bir programı var. Programı yapanlar Bülent Yıldırım ile Deniz Çoban. Gerçekten telefon kayıtlarında da çıkar ya da çıkmaz bilemiyorum. Whatsapp'tan da konuşmuş olabilirler. Onların bütün pozisyonlarına buradan Hakan müdahale ediyor" iddialarında bulundu.

Leyla Ceylan, hakem eşi Hakan Ceylan'ın telefon görüşmesi ve mesajlaşmaları genellikle kendisinin yanında yapması nedeniyle olaylardan haberdar olduğunu, ayrıca kardeşi Serdar Aka'nın da zaman zaman bu konuşmalara tanıklık ettiğini belirtti. İzmir 10. Aile Mahkemesi'nde görülen FIFA kokartlı hakem İbrahim Hakan Ceylan ile 14 yıllık eşi Leyla Ceylan arasındaki boşanma davası ve sonrasındaki şok gelişmeler, yıllar önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde patlak veren İSKİ skandalını hatırlattı.

"LEYLA'YI BEŞ PARASIZ SOKAĞA ATMAK İSTİYOR"

FUTBOL Dünyasını ve hakem camiasını yerinden oynatacak bomba iddialarda bulunan ve konunun derinleştirilerek araştırılması için Yeni Asır'a çarpıcı detayları aktaran VAR Hakemi Hakan Ceylan'ın eşi Leyla Ceylan'ın avukatı Didem Özkardeş de konuştu. Özkardeş, "Müvekkilim Leyla Ceylan'ın bu son iddiaları ve boşanma davası dilekçesinde yer alan iddialarının tamamının araştırılmasını istiyor. Hakan Ceylan, Müvekkilim'in beş parasız sokağa evden atmak istiyor. Aynı zamanda yakın arkadaşım olan müvekkilim tüm haklarını korumak için anlaşmalı evlilik teklifini kabul etmemiştir" diye konuştu.

FIFA'YA VERİLEN RAPOR SAHTE

"FIFA, liste için Türkiye'den 3 hakem ismi istiyor. Sonra FİFA'ya VAR hakemi, video hakemi gönderiyorum sana diye 3 isim veriliyor. Türkiye'nin kontenjanı 3 kişi. Şimdi bu isimler verildikten sonra FIFA'nın verdiği tarihler arasında gönderilen hakem listesindeki isimlerin sağlık kurulu raporu almasını istiyor. Ancak isimleri verilen hakemler bu tarihi kaçırıyor. Bu Hakemler arasında Hakan Ceylan da var. Bütün hakemlerin atamasını yapan, Ali Koç'un 'İzmirli bir grup var, terör estiriyorlar' dediği grupta Tolga Özkalfa var. Ondan sonra Tolga Özkalfa'yla Alper Ulusoy konuşuyor. Ulusoy da VAR hakemlerinin en kıdemlisi. İkinci sırada da eşim Hakan geliyor. Hakan diyor ki; 'Alper bizi FIFA yapacaklar.' O da 'Sağlık raporu şeyimizi kaçırdık' diyor. Hakan da, 'Sen sus' diyor. Bunlar sağlık raporlarının hepsini başvuru tarihi geçtikten sonra eski tarihli alıyor. Ali Koç zaten bu isimleri vermişti. Koray Gençerler'in adını veriyor. Hakan'ın adını veriyor, bir de Alper'in adını veriyor. Hepsi doğru."

"VAR'DA HER ŞEYE MÜDAHALE EDİLİYOR"

"Ali Koç, Hakan Ceylan'ın adı ve İzmirli grup var diyor, yayıncı kuruluşa giden gelen görüntülerin içinden seçiyor diyor. Özellikle de Trio programında oradaki pozisyonlara müdahale ediyor diyor. O da doğru. Bülent Yıldırım ile Deniz Çoban vardı geçen sezon programı yapan. Gerçekten telefon kayıtlarında da ya çıkar ya çıkmaz bilmiyorum. Whatsapp'dan da konuşmuş olabilirler, onların bütün pozisyonlarına buradan Hakan müdahale ediyor."

"GÖRÜNTÜLERİ LALE ORTA ALIYOR"

"LALE Orta, Hakan'ın VAR odasında maçı sırasında içeri giriyor, görüntüleri alıyor, aldığı görüntüleri de direkt olarak yayıncı kuruluşa gönderiyor kendisi. Çünkü bir önceki sezon kendisi Trio programında çalışıyordu. Orada görevliydi. O Trio'yu 3 kişi sunuyor. Onlardan bir tanesi oydu. O yüzden onlarla da ilişkisi iyi olduğu için direkt olarak görüntüyü alıyor ve kendisi gönderiyor."

"ŞAİBELİ MAÇLAR VAR"

"Fenerbahçe'nin bir maçı. Koray Gençerler var. Lale Orta gitmiş almış, Hakan mı vermiş diyor Ali Koç. Çünkü orada benim bildiğim kadarıyla Hakan VAR hakemi. Öteki de Koray Gençerler. O yüzden zaten Hakan ile Lale Orta'nın arasında dedikodu çıkıyor. Bunlar diyorlar ki Hakan verdi bu görüntüyü. Evet eşim Hakan veriyor."

"KENDİ GAZETECİLERİ VAR"

"İki tane gazeteci arkadaşları var. Sürekli bunlarla beraber, kendi kafalarına göre menfaatlerine göre istedikleri haberleri bunlara yazdırıyor. Bu gazetecileri herkes tanıyor. Bu da biliniyor."

ÖZBEK VE KOÇ'UN İDDİALARINI DOĞRULADI

BOŞANMA davası dosyasındaki belgelere yansıyan olayda, VAR hakemi olan Hakan Ceylan ve iki hakem arkadaşı olmak üzere 3 hakemin FIFA'ya gönderilmesi gereken sağlık raporlarının süresini kaçırdıkları için sahte belge ile geçmiş tarih üzerinden alındığı iddia edildi. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "Hakem camiasında 'İzmir gruplaşması' diye bir şey var. Alper Ulusoy, Hakan Ceylan, Serkan Tokat, Koray Gençerler'in dikkatli takip edilmesi gereken isimler olduğu söyleniyor" demişti.

Yayıncı kuruluşu da suçlayan Ali Koç, "İşin içinde yayıncı kuruluş da var. Her şeyin monitörü bunlarda olduğu için istediği hakemleri ilerletebiliyorlar, geri çekebiliyorlar. Hata yapan hakemlerin pozisyonlarını aklayıcı pozisyonlarla örtebiliyorlar" dedi. Leyla Ceylan, bu iddiaların da doğru olduğunu söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler