Hakkı'yı bırak AK Parti'ye bak!

MHP, 2014 Mart ayında gerçekleştirilecek yerel seçimde Çankırı'da yarışacağı AK Parti'nin karşısına Hakkı Yalçın'ı belediye başkan adayı olarak çıkardı.

Gerek MHP adına gerekse aday Hakkı Yalçın adına hayırlı olsun!

Böylesi durumlarda; ilk saatlerde yapılan yorumlar fazlasıyla hamaset kokar...

Taraflardan biri öfkeli, diğeri de fazlasıyla mutludur!

Ve ağızlardan çıkan o ilk sözcüklerin de 'amacının' dışına taşan anlamlar ihtiva etmesi işten değildir...

O yüzden; böylesi anlarda gündemi farklı yöne taşımak biz gazetecilerin yetenekleriyle doğru orantılıdır...

Ben de yüksek müsaadelerinizle; Hakkı Yalçın'ın MHP adayı olarak açıklanmasının ardından, gözleri AK Parti'ye çevirmek istiyorum. 

Ve işte Çankırı'nın genelinde nokta nokta AK Parti'nin nabız atışları...

x x x 

Bu kez Işık Dağı'ndan Çankırı sınırlarına girelim ve 'Çerkeş'de AK Parti nasıl bir strateji izler de seçimi kazanır?' diye soralım.

Şükrü Tarhan'ın 'aday olmayacağı' seçimlerde; Geçen dönemin kaybeden ismi Mehmet Kiraz yeniden sahnede yeralma mücadelesinde... AK Parti'de Kiraz'la birlikte yarışa başka isimler de katılır. Çerkeş'de seçim her zamanki gibi şenlikli olur... Kazanan? Çerkeş esnafı kimi işaret ederse o kazanır!

Bir durak sonrasında yer alan Atkaracalar'a geçelim. Rifat Altuntop yeniden aday gösterilirse sıkıntı olmaz. Ancak bir önceki başkan Ahmet Ulusoy'u da gözardı etmeyelim. 

Bayramören'de ne olur bilemiyorum! 'Ahmet Özen'le seçime girer ve seçimi alırız' diyen İl Başkanı Çivitcioğlu'na düşük yüzde oranıyla katılıyorum ancak farklı bir aday çıkartılabilir kanaatim yüksek.

Kurşunlu'ya geldiğimizde işler her zamanki gibi karışık! Kahramanınız İbrahim Doğu olursa gayet normal! Her zamanki gibi İbrahim Doğu yine favori. Ruhi Şeker'in AK Parti'den aday gösterilmesi kuvvetli ihtimal. Kadir Şahin'i de görmezlikten gelmek yerel siyasetten bihaber olma anlamı taşır... Favori Doğu, Şahin sürpriz, Ruhi Şekerli AK Parti nasıl sonuç alır işte o belirsiz!

Yeşil Ilgaz'da biraz soluk alalım mı?

Mevcut başkan Cevdet Çetin sessizliğini korumakta. İlçe Başkanı Mehmet Öztürk adaylığını yakın dostlarıyla paylaşıyor... Kesin olmamakla birlikte iki ya da üç aday daha çıkabilir... Aday sayısı arttıkça Cevdet Çetin'in şansı artar! Sonuçta bütün adayları masanın etrafına toplarlar ve 'Cevdet abiyle' devam kararı alırlar mı dersiniz?

İl Başkanı Çivitcioğlu'nun değerlendirmesi; 'Ilgaz kendi başına ayrı bir dünya! Ne olur bilinmez' diyorsa, bize ne düşer?

"Sen bilirsin Ilgaz" (!)

İndağı'nı geçtik Korgun'a geldik! Tek Cümle: Banko Halil Öz...

Yolu değiştirelim ve de Orta'ya geçelim! Orta'yı ateşler sarmış durumda... Adeta ateşten gömlek... Her an herşey olabilir! HAS Parti'den seçilen ve sonrasında Numan Kurtulmuş ile birlikte AK Parti'ye geçen Başkan Recep Koçak sıkıntılı... Dolayısıyla teşkilat da rahatsız... Bugünlerde ilçede oynanan bahislerde 'yazı' diyenler de, 'tura' diyenler de paranın 'dik' geldiğine şahit oluyorlar... Bekleyelim ve de görelim.

Soluklanırız diye uğradığımız Şabanözü, Orta'dan etkilenmiş olabilir mi? Güle oynaya seçim kazanan Ali Çapcı, 2014 seçimlerinde kendi rekorunu yeni sahnesiyle kırabilme hazırlıkları içinde! AK Parti'nin Şabanözü'nde bu kez alılışılmışın dışına çıkacağının ayak seslerini hissetmenin ötesinde işitiyoruz! Kokusu yakın zamanda sizlere kadar ulaşır diyeyim ve de huzuru Eldivan'ın kiraz ağaçlarının dallarında arayalım!

İkinci dönemini tamamlayan Hüseyin Kantaş'la ilgili bazı sıkıntılar olsa da AK Parti'nin adayı olarak 3'üncü kez seçime girer ve de sandıktan yeni bir rekorla çıkar...

Kızılırmak'da çeltik hasadı ile ilgili tereddüt mümkün ancak, AK Parti'nin yeni başkan adayı aramadığı çok net: Banko Bayar Soysal...

İstikamet Yapraklı ve çarşının ortası karışık! MHP'den seçilerek başkanlık koltuğuna oturan Hasan Basri Avşar'ın AK Parti ile hangi düzeyde kan uyuşmazlığı yaşadığı ortaya serilmese de, 2014 adayı olarak gösterilmesi konusunda kafalar karışık! Geçen seçimlerde yarışı kaybeden Şahin Bişkin'in yeniden aday gösterilmesi sürpriz olmaz...

Ve ilçelerdeki turumuzu tamamlayıp döndük 'kürkçü dükkanı'na! Pardon 'çıfıt çarşısı'na...

Aylardan bu yana AK Parti İl Başkanı Salim Çivitcioğlu'nun yaşadığı sıkıntıları ne zaman, hangi zeminde kaleme alabileceğim bilemiyorum ama, kendisinin büyük bir sınavdan geçtiğini görmezden gelmek için insanın 'kör' olması gerekir!

Derler ya; Kan kusup da 'kızılcık şerbeti içtim'! Çivitcioğlu'nun durumunu da kısaca böyle yorumlayalım...

Milletvekilleri İdris Şahin ile Hüseyin Filiz arasındaki gerginliğin tavan yaptığını sokaktaki çocuğun bile farkına vardığı olaylar zincirinde; Belediye Başkanı İrfan Dinç'in hemen hemen her gece istihareye yatarak 'Aday mıyım, değil miyim?' sorusuna cevap aradığı günümüzde kaynayan cadı kazanının içerisinde olanlara mevlam sabırlar versin!

İrfan Dinç 'başkan adayı' gibi çalışıyor!

Demek ki 'bir bildiği' var zahirin!

İl yönetiminden Erdal Yıldız 'başkan adayı' olarak çıkabilir! Tabanı ya da yüksek rakımlı tepeleri keser mi bilinmez... Bu arada Kayseri'den de aday gelebilir... Hatta hatta İstanbul'dan bile...

Bu arada MHP'nin adayı açıklandığında Ilgazlılar pek bi sevindirik olmuştu...

Bakarsınız AK Parti'nin belediye başkan adayı da Ilgazlı olabilir!

Ve işte o zaman dananın kuyruğu kopar!

Hangi Ilgazlı mı?

Sorunun yanıtını verirdim amma; çok meşgulüm!

İstanbul'da boğaz turundayım... Çankırıspor'daki yeni görevimden dolayı 'martı avı'na çıktım!

Martı'yı ne mi yapacam?

'Piliç vardı da biz mi yemedik?' (!)

Kalın sağlıcakla...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
82 Yorum