Has Partide hedef barajı aşmak

Has Partide hedef barajı aşmak

İl Başkanı Şevket Koç yaptığı basın toplantısında, aday adaylarından asgari ücret tutarı kadar ücret alacaklarını bildirdi.

Has Parti Çankırı İl Başkanlığı teşkilat binasında toplanarak 12 Haziran seçimleri ile ilgili milletvekili aday adaylığı seçimi hakkında basın açıklaması yaptı.

Toplantıda konuşan İl Başkanı Şevket Koç, “12 Haziran’da yapılacak milletvekilliği genel seçimlerinde Genel Başkanımızın da dediği gibi Halkın Sesi Partisi olarak hiçbir parti ile seçim ittifakına girmeyeceğiz. Biz ittifakımızı halkla yapacağız. Seçim startını vermiş bulunmaktayız. Tüm ilçelerimizde ve köylerimizde yapacağımız seçim çalışmaları ile hedefimiz yüzde 10’luk seçim barajını aşıp meclise girmektir.

30 yaş üzeri aday adaylarından asgari ücretin net rakamı olan 629 tl gibi sembolik bir ücret alınacaktır. Gençlerin siyaset yapmalarına olanak sağlamak amacıyla partimiz 30 yaş altı aday adaylarından ücret almayacaktır, bayan aday adayları ve engelli aday adaylarımızdan alınacak müracaat ücreti ise asgari ücretin yarısı olarak belirlenmiştir.” dedi.

Koç, açıklamasının devamında, "Partimizde yüzde 1'in üzerinde üyeye sahip illerde milletvekili aday adaylarını üyelerin belirleyecektir. Aday adaylığı süresi 20 Mart 2011 Pazar günü sona erecektir. Seçimlerin ülkemize ve Çankırı’mıza hayırlı olmasını diliyoruz." dileğiyle sözlerini tamamladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler