Ömer Lütfi KANBUROĞLU

Ömer Lütfi KANBUROĞLU

HDP'nin seçimi

Türkiye 7 Haziran tarihinde yapılacak genel seçimlere hazırlanıyor. Kamuoyu yoklamaları ve anketler bu seçimin etkileyeceği iki parti olduğunu gösteriyor. Bunlardan biri AKP diğeri ise HDP.

Tahminlere göre AKP’nin oy oranında ciddi bir kayıp olmasa da TBMM’ye sokacağı sandalye sayısında önemli bir düşüş olacak; bunun en önemli sebebi ise HDP’nin barajı aşması. 

Daha önce, HDP’nin temsil ettiği siyasi hareketin oyları barajı aşamadığı için sistem gereği AKP’nin gelir hanesine yazılıyordu; bu saçmalık sayesinde AKP en az 70 milletvekili daha fazla kazanıyordu.

 

Şimdi ne oldu?

Artık “beraber yürüyüp, beraber ıslananların yolu” dağıldı, darmadağın oldu.

Bu tesadüfen mi gerçekleşti?

Elbette, hayır!

Plan böyle…

Türkiye 13 senedir canı ne isterse onu yapan bir iktidar tarafından yönetiliyor.

Yapamadığı hiçbir şey yok!

HİÇBİRŞEY…

Canı ne isterse onu yapıyor.

Kanun, hukuk, yasa, yönetmelik boş laf…

Veee, geldiğimiz nokta bu!

Hala “Başkanlık” sistemi istiyor.

Niye?

Çünkü başkanlık sisteminin gelmeyeceğini, asla olmayacağını kendi de biliyor.

Amaç, yarın “ülkeyi batırdın, her şeyi rezil ettin” dediklerinde “ben söyledim, başkanlık sistemine geçseydik bunların hiçbiri olmazdı” diyecek.

Bunu söylemesi ne ifade eder?

Hiçbir şey, ama kendini inandırmış, denize düşen ne bulursa ona sarılır…

İşin ilginç yanı

Türkiye, cumhuriyet tarihinin belki de en sıkıntılı dönemini yaşıyor; eskiden ekonomik sıkıntılarımız olur, halkımız bunları göğüsler, öyle veya böyle atlatırdık. Artık karşı karşıya olduğumuz meseleler ekonomik olduğu gibi aynı zamanda uluslararası boyutlarda.

Adına “stratejik derinlik” dedikleri bir safsata ile Türkiye’nin uluslararası boyutlarda geldiği nokta ortada. Bu sıkıntıları bertaraf etmek artık hiçbir babayiğidin harcı değil, Türkiye’nin yeniden kurulması lazım…

İşin ilginç yanı yaşadığımız bunca rezillik ve kepazelik karşısında halkın dinleyip de “doğru konuşuyor” dediği tek kişinin Selahattin Demirtaş olması. Bu kadarı da çok ilginç değil mi?

Bu seçim Türkiye’nin değil, HDP’nin seçimi olacaktır

Bu seçimde Kürt siyasi hareketi oylanacak ve Türkiye’nin geleceği ile birlikte yeniden şekillenecektir.

AKP projesi sonuçlanmış ve onlar vazifesini tamamlamıştır. Siyasi İslam artık umut olmaktan çıkmış, Müslümanlık ve hırsızlık eş anlamlı olmuştur.

Önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin yükselen değerleri çok farklı olacaktır ama sanmayın ki bu ülkeye demokrasi gelecek; artık asla bu ülkede rahat ve huzur olmayacaktır…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
1 Yorum