Hizmetliler dahi okul müdürüne saldırıyor ise ...

"Hizmetliler" dahi okul müdürüne saldırıyor ise ...

2009’un son ayında Atatürk İlköğretim Okulunda yaşanan talihsiz bir olay, Çankırı'da

Milli Eğitimin geldiği noktayı öylesine güzel “resmediyor” ki, bizlere hiç mi hiç söz bırakmıyor!

İsterseniz gelin o günlerde cereyan eden "talihsiz olayı" birlikte paylaşalım: Aralık ayının ikinci haftası ve günlerden Pazartesi! Atatürk İlköğretim Okulu Müdürlüğü görevini “vekaleten” yürüten yılların eğitimcisi Hilmi Ersunan, okulda “hizmetli” olarak görev yapan Ahmet Ayvacı’yı makamına çağırıyor!

O günlerde hizmetli Ahmet Ayvacı, “işten kaytarma” modunda ve Müdür Ersunan da Ayvacı’yı “Okulun temizlik işlerindeki aksamadan” dolayı “ikaz ederek görevini yapmasını” sağlama düşüncesinde! Makam odasına gelen hizmetli Ahmet Ayvacı müdür Ersunan’a önce “galiz küfürler” savuruyor daha sonra hızını alamıyor ve elindeki kül tablası ile “müdürün” kafasında patlıyor!

Hastanede ilk tedavisi yapılan Ersunan’ın başına iki dikiş atılıyor ve 5 gün rapor alarak evinde istirahate çekiliyor!

ÇANKIRI İL MİLLİ EĞİTİMDE
"SKANDALLAR" BİTMEK BİLMİYOR!
Yaşanan bu olay sonrası, sanmayın ki hizmetli Ahmet Ayvacı “cezalandırılıyor” (!) Tam aksine, Atatürk İlköğretim Okulundaki görevinden alınan Ayvacı, geçici olarak adeta “ödüllendiriliyormuşcasına” Anadolu Güzel Sanatlar Lisesine gönderiliyor ve mesaisine burada, kaldığı yerden devam ediyor!

Hatırlatalım, bu arada Ahmet Ayvacı, tedavi sonrası görevinin başına dönen ve Okul Müdürlüğüne vekaleten bakan Hilmi Ersunan’dan yaptıklarına binaen  “özür dilemek” amacıyla geldiği makamında “İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Akbıyık’ın ‘anne’ tarafından akrabası” olduğunu bir şekilde ifade ediyor!

Yani sizlerin anlayacağınız “Benim arkam sağlam! Bana bir şey olmaz! Gel barışalım” diyor!

OKUL MÜDÜRLERİ AKBIYIK’IN MAKAMINDA!
Olay sonrası Çankırı’da bazı “okul müdürleri” toplanarak soluğu İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Akbıyık’ın makamında alıyorlar! Ve Akbıyık’a “Bu şartlar altında biz nasıl eğitim yapacağız! Benzer olaylar yarın öbür gün bizim de başımıza gelirse, bizler saygınlığımızı yitirmez miyiz? Çalışanlarımıza nasıl söz geçirebiliriz? Bu arkadaşın başka olaylara sebebiyet vermeyecek şekilde cezalandırılmasını talep ediyoruz” diyorlar!

Tabii ki boşuna diyorlar! Çünkü, “karşılarındaki İl Milli Eğitim Müdürü” şimdiye kadar “kime” ne ceza kesmiş ki?

Atatürk İlköğretim Okulunda yaşanan bu “ibretlik” olay bir kez daha göstermiştir ki, Çankırı’da Milli Eğitim camiasında sistem “ben yaptım oldu” yöntemiyle işlemektedir! Ve mevcut düzen varlığını sürdürdüğü sürece bu “devran” böyle devam edecektir!

Ne dersiniz "bu devran böyle devam eder" mi?

AHMET AYVACI HAKKINDA! Atatürk İlköğretim Okulu müdürlüğüne vekaleten bakan Hilmi Ersunan'a "darp" yoluyla yaralayan Ahmet Ayvacı, Çankırı Merkez'de görev yapmadan önce, Çerkeş'te yaklaşık 4 yıl yine "hizmetli" olarak görev yapmış! Bu süre zarfında 3 çalışma yeri değiştiriyor ve sırasıyla Atatürk İlköğretim, Çerkeş İlçe Milli Eğitim ve son olarak 19 Mayıs Çok Programlı Lisesinde görev yapan Ayvacı, lk iki görev yerinde yarattığı sorunlarla bazı tatsız olaylar da yaşıyor. Ayvacı, son görev yerinde Okul Müdürünün disiplinli davranışları nedeniyle "sorunsuz" bir dönem geçiriyor. Çerkeş'te yaşadıklarının verdiği "sıkıntıyla" kendisini Çankırı'ya "tayin ettiren" Ayvacı, öyle görülüyor ki, Merkez'de icraatlerine şimdilik "kaldığı yerden devam" ediyor...

Fotoğraf 1: Atatürk İlköğretim Okulu Müdürlüğüne vekaleten bakan Hilmi Ersunan'a makamında saldıran Ahmet Kayacı. Fotoğraf 2: Saldırıya uğrayan ve başına 2 dikiş atılan Hilmi Ersunan.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler