İBB Meclisi'nde skandal! AKP'li üyeden CHP'li başkana sinkaflı küfür

İBB Meclisi'nin Kasım ayı oturumunda yine gergin anlar yaşandı. Cami tartışmasının yapıldığı toplantıda AKP'li Mehmet Akif Aşıkkutlu'nun CHP'li Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli'ye sinkaflı küfür ettiği anlar kameraya yansıdı.

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Kasım ayı oturumu bugün yapıldı.

Cami yapma tartışmasının yaşandığı Meclis toplantısında konuşan Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli "Gerçek dışı bilgiler sunanlar, başkalarının gerçek dışı bilgiler verdiği yönünde bir yanılsamayı sürekli olarak yaşarlar. Bu yanılsamayla Muhammed beyi baş başa bırakıyorum. Burada cami yapma yükümlülüğü 3 buçuk yıldır sadece bir yükümlülük değil, 3 buçuk yıldır yetki de bizde değil. Bugünkü tutum Ekrem başkanın cami yapmasını engellenmesine yöneliktir başka bir anlamı yoktur" dedi.

İBB Meclis 1. Başkan Vekili Zeynel Abidin Okul, Hançerli'ye yanıt olarak, "Sayın Başkan bu kadar hevesliysen Milli Emlak'a geçtiğinizde siz yapın" ifadelerini kullandı.

Okul yanıt verdiği sırada AKP'li Meclis üyesi Mehmet Akif Aşıkkutlu'nun Hançerli'ye dönerek sinkaflı küfür ettiği görüldü. Aşıkkutlu'nun küfür ettiği o anlar İBB TV kameraları tarafından kaydedildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler