İBB'den 76 bin 400 aileye kara kış desteği

İBB'den 76 bin 400 aileye kara kış desteği

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB'nin sosyal yardım sağladığı 76 bin 400 aileye biner lira kara kış desteği vereceklerini açıkladı.

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi (İBB), soğuk kış günlerinde 76 bin 400 aileye para yardımı yapacak. Ayrıntıları İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Twitter hesabından paylaştı. Kara kış desteği için başvurunun yapılacağı yeri de işaret etti.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu 76 bin 400 aileye kara kış desteği kapsamında biner lira yardım yapılacağını duyurdu. Kararı Twitter hesabından açıklayan İmamoğlu maddi durumu iyi olan vatandaşlara da 'Askıda Fatura' çağrısında bulundu.

İmamoğlu 'Askıda Fatura'nın web sitesini de tweetine ekledi.

İmamoğlu paylaşımında, "İBB olarak sosyal destek sağladığımız 76.400 aileye 1000 TL’lik kara kış desteği sağlama kararı aldık. Kış koşullarında vatandaşlarımızın bütçelerine bir nebze katkı sağlaması dileğiyle.

Siz de ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak isterseniz;

https://askidafatura.ibb.gov.tr" ifadelerini kullandı.

İBB'den sosyal yardım almak isteyen vatandaşların belediyeye ya da başka bir kuruma gitmesine gerek yok. Sosya yardım başvuruları İBB'nin web sitesinden yapılabiliyor.

"https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/online-basvuru" web sitesinden formu doldurarak sosyal yardım talebinde bulunabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
10 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler