İçişleri Bakanlığı'ndan CHP'li belediyelere terör soruşturması: Dosyaları başsavcılıkta!

İçişleri Bakanlığı'ndan CHP'li belediyelere terör soruşturması: Dosyaları başsavcılıkta!

İçişleri Bakanlığı, Mersin Büyükşehir ve Ataşehir belediyelerine yönelik "terör soruşturması"nın tamamlandığını, İBB ve Seyhan Belediyesi'ndeki soruşturmaların da kısa sürede biteceği yönünde bir açıklama yaptı.

İÇİŞLERİ Bakanlığı, CHP'li belediyelerde yürütülen 'terör' soruşturmaları kapsamında, Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Ataşehir Belediyesi'nde elde edilen bilgi ve bulguların Cumhuriyet başsavcılıklarıyla paylaşıldığını, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Seyhan Belediyesi'ndeki inceleme ve soruşturmaların da kısa sürede tamamlanarak Cumhuriyet başsavcılıklarına ulaştırılacağını bildirdi.

Bakanlık, Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı'nca belediyelerde yürütülen soruşturmalarla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Belediyelerle ilgili Bakanlığa intikal eden her türlü ihbar ve şikayetin titizlikle incelendiği, 'terör' faaliyetleriyle ilgili ulaşan tüm iddiaların da derhal inceleme ve soruşturma sürecine tabi tutulduğu vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İnceleme ve soruşturmalar sonucunda, terör örgütleriyle irtibatlı veya iltisaklı personel tespit edilirse bu personelin işe alım süreçleri incelenerek, bu konuda elde edilen bilgi ve bulgular müfettişlerimizce düzenlenen tevdi raporlarıyla yetkili Cumhuriyet başsavcılıklarına intikal ettirilmektedir.

"MERSİN VE ATAŞEHİR BELEDİYESİ İNCELEMELERİ TAMAMLANDI"

Bu kapsamda, Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Ataşehir Belediyesinde yürütülen inceleme ve soruşturmalar sonucunda yapılan tespitler ve elde edilen bilgi ve bulgular yetkili Cumhuriyet başsavcılıklarıyla paylaşılmıştır.

İBB VE SEYHAN BELEDİYESİ'NDEKİ SORUŞTURMALAR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Seyhan Belediyesi'nde yürütülen inceleme ve soruşturmalar da çok kısa süre içerisinde tamamlanarak, müfettişlerimizce düzenlenecek tevdi raporları ile elde edilen bilgi ve bulguların yetkili Cumhuriyet başsavcılıklarına intikali sağlanacaktır. Terör örgütleriyle irtibatlı veya iltisaklı olduğu tespit edilenlerin isimleri müfettişlerimizce düzenlenen tevdi raporlarının içerisinde Cumhuriyet başsavcılıklarına gönderilmektedir."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler