İl Milli Eğitimdeki yolsuzlukta tutuklama!

İl Milli Eğitimdeki yolsuzlukta tutuklama!

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde personel maaşları üzerinde yapılan tahrifatla

sağlanan menfaatin ortaya çıkarılması ile hakkında soruşturma açılan ve görev yeri değiştirilen Ziya S. İstanbul’da tutuklandı.

Sözcü18.com haber servisinin elde ettiği bilgilere göre, İl Milli Eğitim Müdürlüğünde geçen yıl yapılan çalışma  sonrası, yaklaşık son 5 yıl süresince çalışanların maaşları üzerinde yapılan tahrifatla kişisel çıkar sağlama suçuyla görev yeri değiştirilen Ziya S. ile ilgili sürdürülen kovuşturma tamamlandı.

Ziya S. hakkında Maliye Bakanlığının yaptığı kovuşturmanın tamamlanması sonucunda, Çankırı Cumhuriyet savcılığınca ifadesine başvurulan Ziya S’nin savcının davetine icabet etmeyerek, İstanbul’a gitmesi, hakkında çıkarılan “tutuklama” kararını engellemedi. Çıkarılan tutuklama kararı sonrası, İstanbul ‘da polis tarafından yakalanan Ziya S. Çankırı’ya getirildi ve cezaevine konuldu.

Ziya S.’nin bugün öğle saatlerinde hakim karşısına çıkartılarak hakkındaki iddialar ve müfettişler tarafından hazırlanan raporlar ışığında tutukluluk halinin devamı ya da salıverilmesi karara bağlanacak.

SAĞLADIĞI MADDİ ÇIKAR KONUSUNDA FARKLI RAKAMLAR MEVCUT
Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz yıl içerisinde Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğündeki görevi süresince, personel maaşları üzerinde yaptığı tahribat ile kendisine çıkar sağladığı tespit edilen Ziya S ilk olarak görevinden alınmış ve il içerisinde başka bir okulda görevlendirilmişti. Aylar süren inceleme ve soruşturma ile birlikte Ziya S. hakkında Maliye Bakanlığı tarafından açılan davada yargılanma yolu açılmıştı. Ziya S. hakkında açılan davada kendisine atfedilen suçla ilgili rakamsal boyut konusunda tartışmalı bilgiler ortada dolaşmakta. Haber merkezimizin elde ettiği bilgilere göre Ziya S.’nin maaşlar üzerinde yaptığı tahribat ile 185 bin TL dolayında bir çıkar sağladığı öğrenilirken, farklı kaynaklarda bu rakamın 800 bin TL. olduğu iddiası dile getirilmekte.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler