Ilgaz Belediye Başkanı Öztürk: Altyapı ilk önceliğimiz

Ilgaz Belediye Başkanı Öztürk: Altyapı ilk önceliğimiz

Göreve geldiği ilk günden itibaren Ilgaz ilçesinin, yıllardır ihmal edilen altyapı sorununa büyük emek ve kaynak harcayan Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk "Pazar Çayı'nı da ıslah edeceğiz" dedi.

Göreve geldiği 2019 yılından itibaren altyapıya ayrı bir önem veren ve temeli sağlam olmayan hiçbir şeyin ayakta kalamayacağı düsturundan hareket eden Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk, Fatih Mahallesi'nden başlattığı altyapı çalışmalarını ilçeyi baştan başa saran bir ağ gibi genişletti ve 2021 yılında tamamladı.

İlçede eskimiş olan su hatlarından kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarına kadar birçok yenileme yapan ve altyapısını tamamlamadığı hiçbir alanın üst yapısını yapmayan Başkan Öztürk konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“İlçemizin su, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarındaki eksiklerin farkındaydık. Görevi devraldıktan sonra başladığımız yenileme çalışmalarına Hafız Ahmet Efendi Caddesinden çarşı içine, oradan İstanbul yolu boyunca devam ettik. Diğer taraftan da Gazidede, Yavuz, Yukarı, Yeni ve Ulupınar Mahallelerinin bir kısmını içine alarak sürdürdük.

Temeli sağlam olmayan hiçbir şeyin ayakta kalamayacağı anlayışıyla önce altyapı çalışmalarını tamamladık. Altyapısını tamamladığımız alanları ise yolun durumuna göre sıcak asfalt veya bordür taşlarıyla buluşturduk. Bu anlayışımızla temelden ele aldığımız ilçemizde hamdolsun altyapı kaynaklı büyük bir sorunla karşılaşmıyoruz.

Binaların kendi tesisatından veya mevzuattan dolayı henüz çalışma yapamadığımız bir iki alanda meydana gelen ufak tefek sorunları ise takip ediyoruz. Onları da inşallah çözüme kavuşturacağız.

'Tedbir Kuldan Takdir Allah’tan' sözünü hiçbir zaman unutmuyor, bu sözü rehber edinerek ilçemiz için alınabilecek önlemleri almaya devam ediyoruz.

"PAZAR ÇAYI'NI DA ISLAH EDECEĞİZ"

Yapımına ilerleyen süreçte başlayacağımız Pazar çayı Islah Projemizde de aynı hassasiyeti gösterecek, Pazar Çayı’nı suyun rahatça akıp gidebileceği bir şekilde ıslah edeceğiz. Gerekli olan dar alanları genişleteceğiz. Doğa kendisinden alınanı geri alır ilkesine uygun davranarak, doğal yapıyı koruyarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Buradan yoğun yağış alan komşu ilimiz Kastamonu başta olmak üzere Zonguldak ve Bartın’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, Cenab-ı Hakk’ın ilçemiz başta olmak üzere illerimiz ve ülkemizi felaketlerden muhafaza etmesini diliyorum."

altyapi-calismalari-ilgaz-cankiri-mehmed-ozturk-resim-06.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
2 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler