Ilgaz Belediye Başkanı Öztürk'den çocuklara 'okuma-yazma seti'

Ilgaz Belediye Başkanı Öztürk'den çocuklara 'okuma-yazma seti'

2022-2023 Eğitim Öğretim yılının başlamasıyla Ilgaz’da Belediye Başkanı Mehmed Öztürk tarafından ilçedeki tüm ilkokullarda, 1. sınıfa yeni başlayan çocuklara 'okuma-yazma seti' dağıtıldı.

Ilgaz'da gerçekleştirilen dağıtım sırasında Belediye Başkanı Mehmed Öztürk’e Ilgaz Kaymakamı Osman Oğuz Ekşi, Belediye Meclis Üyesi İsmail Demirci, Ilgaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Bahçeci, Ilgaz İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Enver Alaca eşlik etti.

Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk, yapılan etkinlikle ilgili olarak şunları söyledi.

"Geçmiş yıllarda olduğu gibi eğitime desteğimiz bu eğitim öğretim yılında da devam ediyor. Daha önceki yıllarda Ilgaz’da okuyan ve merkezi sınavlara hazırlanan tüm çocuklarımıza öğretmenlerimizin seçtiği yayınlardan oluşan kaynak kitap ve 6’lı deneme sınav setleriyle anasınıfında okuyan çocuklarımıza boyama kitapları ve kırtasiye setlerini hediye etmiştik.

Bu yıl ilk defa okula başlayan 1. Sınıf öğrencilerimize okuma-yazmayı daha kolay öğrenmelerini sağlayacak 'okuma-yazma seti' hediye ettik. Yeni eğitim öğretim yılında tüm çocuklarımıza zihin açıklığı diliyor, öğretmenleriyle beraber başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum.

Eğitimi ilçemiz genelinde her kademe ve sınıfta desteklemeye devam edeceğiz. Ilgaz’ımızı bilim, sanat ve kültür şehri haline getirme noktasında elimizden ne geliyorsa yapacağız."

ilgaz-cocuklara-okuma-yazma-seti-mehmed-ozturk-resim-09.jpg

ataturk-ilkokulu-ilgaz-cankiri-resim-09.jpgataturk-ilkokulu-ilgaz-cankiri-resim-09.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler