Ilgaz Belediye Başkanı Öztürk'ten 10 Kasım mesajı

Ilgaz Belediye Başkanı Öztürk'ten 10 Kasım mesajı

Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 85'inci ölüm yıldönümü münasebetiyle yazılı bir mesaj yayınladı.

ILGAZ Belediye Başkanı Mehmed Öztürk; Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün ölümünün 85'inci yıldönümü münasebetiyle yazılı bir mesaj yayımladı. Başkan Öztürk'ün mesajı şöyle:

"Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümünde saygı ve özlemle yad ediyorum.

Milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıyla çıktığı zorlu yolda, halkımızı müşterek bir ideal etrafında birleştirmeyi başaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İstiklal Mücadelemizi Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlandırmıştır.

Onun mücadeleci ve kurucu vasıflarını gençlerimize ve çocuklarımıza iyi anlatmalı, 'en büyük eserim' dediği Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak için üzerimize düşen sorumlulukları hep birlikte yerine getirmeliyiz.

Unutulmamalıdır ki Atatürk, sadece Türk Milleti olarak bizlerin değil tüm Dünya’nın saygıyla yâd ettiği, büyük bir devlet adamıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 85. yılında saygı, şükran ve rahmetle anıyorum."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler