Ilgazdaki teröristler işte bunlar

Ilgaz'daki teröristler işte bunlar

Terör örgütü PKK'nın Karadeniz grubunda yer alan bir teröristin teslim olmasıyla, bölgedeki eylem gruplarına ait fotoğraflar ortaya çıktı

Terör örgütü PKK'nın Karadeniz grubunda yer alan bir teröristin teslim olmasıyla, bölgedeki eylem gruplarına ait fotoğraflar ortaya çıktı. SABAH'ın ulaştığı fotoğraflarda, bölgedeki teröristlerin kamp kurup, yemek yaptıkları, hatta futbol oynadıkları görülüyor. Teröristleri etkisiz hale getirmek için "Hayalet Tim" adı verilen 40 kişilik bordo bereli ekip bölgede iz sürüyor.

BORDO BERELİLER İZ SÜRÜYOR
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kastamonu mitinginden dönen polis konvoyuna Ilgaz Dağı'nda düzenlenen saldırının ardından PKK'nın Karadeniz Bölgesi'ndeki yapılanmasına karşı "kırmızı alarm" verildi. Başlatılan operasyonda bölgedeki güvenlik güçlerine, Ankara'dan "Hayalet Tim" adını taşıyan 40 kişilik bordo bereli ekip de katıldı. Birlik, küçük gruplar halinde Giresun, Ordu, Trabzon, Tokat, Kastamonu ve Gümüşhane kırsalına dağıldı. Operasyonların özellikle Giresun kırsalında yoğunlaştığı belirtildi. SABAH'IN ulaştığı Karadeniz grubundaki teröristlerin fotoğrafları, aynı grup içinde yer alan ve geçen ay güvenlik güçlerine teslim olan bir teröristin makinesinden elde edildi.

ESKİ BÖLGE SORUMLUSU DA VAR
Aralarında 3 de kadın teröristin bulunduğu gruptan fotoğraf karelerine yansıyan teröristlerden biri ise özellikle dikkat çekiyor. Bu kişi, geçen yıl 28 Haziran'da Şebinkarahisar'da çıkan çatışmada öldürülen, "Pale Mardin" kod adlı sözde bölge sorumlusu Resul Akbulut. Pale Mardin'in çantasından çıkan dokümanlarda, eylemler için hazırlanan krokiler bulunduğu ortaya çıkmıştı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler