İmamoğlu'ndan 'Kaftancıoğlu' açıklaması

İmamoğlu'ndan 'Kaftancıoğlu' açıklaması

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile gerginlik yaşadıkları, bazı hakaret içerikli ifadeler kullanıldığı yönündeki iddialarla ilgili konuştu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB'nin 2023 bütçesini meclise sunmadan önce Saraçhane'deki makam odasında açıklamalarda bulundu, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

İmamoğlu, seçim yılının içinde bir bütçe sunacak olmalarının önemine işaret ederek söyle konuştu:

"Bütçenin şeffaflığına, bereketine çok önem veriyoruz. Cumhuriyetin 100'üncü yılına yakışan bir bütçe. Aynı zamanda seçim döneminin de bütün hassasiyetlerine, suistimal şekli olarak algılanan seçim dönemlerindeki bütçe yönetiminin tam tersine biz işini ciddiye alan ve yine işine odaklı bir bütçeyi meclise sunmuş olacağız.

Yerel seçime giderken de önemli bir tarafı var. Son yılı aslında tamamlayan bir bütçe olacak. 2024 yerel seçiminden önce kasım 2024 yılının da bütçesini hazırlayan yönetim olacağız. Ama bir yönüyle yerel seçim öncesi o en önemli yılın da bütçesini sunmuş olacağız. Enflasyon, ülkemizin ekonomi parametreleri bizim hazırladığımız bütçede tabii ki önemli bir zemin oluşturuyor. Keşke bu kadar verilerin oynak olduğu, birbirini tutmadığı bir ortamda değil de daha tutarlı, bu kadar enflasyonist bir ortamın ürünü bir bütçe oluşturmasaydık.

"KAFTANCIOĞLU NEZAKETLİ BİR HANIMEFENDİDİR"

Açıklamanın ardından gazeteciler, bazı medya organlarında çıkan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile arasında bir gerginlik olduğu, bazı hakaret içerikli ifadeler kullanıldığı yönündeki iddiaları sordular.

İmamoğlu "Canan Kaftancıoğlu nezaketli bir hanımefendidir. Yani bu bahsi geçen kelimeleri bir kadın olarak söylememiştir diye düşünüyorum. Söyleyeceğim bu kadar" dedi.

İmamoğlu Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili soru üzerine de "Gündemde tutanlara ben bir televizyon programında söylemiştim. Yine nezaketle anlaşılması adına sonunda 'n' yok; 'Ula size ne?' diye cevap vereyim. Zaten 6'lı masa bu konuya etkin bir biçimde çalışıyor. Bugün tarihi bir anayasa önerisi sunuldu. Bence o gündemlere bakmak lazım. Önemli hususlar bunlar" yanıtını verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler