İmamoğlu'nun Kent Lokantaları AKP’ye örnek oldu: Haydi Sofraya Lokantası

İmamoğlu'nun Kent Lokantaları AKP’ye örnek oldu: Haydi Sofraya Lokantası

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nde "Haydi Sofraya" adıyla kent lokantası konseptli yemek hizmeti verilmeye başlandı. Lokantada İBB'nin yaptığı gibi dört çeşit yemek 40 liraya halka sunuluyor.

TÜRKİYE’de ilk İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan Kent Lokantaları'nın bir benzeri AKP'li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nde açıldı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bir açıklama yaparak Haydi Sofraya adlı lokantada, 40 TL'ye 4 çeşit yemek sunulacağını bildirdi.

Gaziantep'te ilk lokanta Hasan Celal Güzel Millet Bahçesi'nde açıldı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmete başlayan 'Haydi Sofraya Lokantası'nda 40 TL'ye içerisinde 4 çeşit yemeğin bulunduğu menü hizmeti büyük ilgi gördü. Lokanta'da 12::00-13:30 saatleri arasında öğle yemeği, 17:30-19:30 saatleri arasında ise akşam yemeği hizmeti sağlanıyor.

Büyükşehir Belediyesi Haydi Sofraya Lokanta Koordinatörü Ertuğrul Er, "Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin'in talimatlarıyla yiyecek-içecek sektöründe 'Haydi Sofraya' lokantamızı hayata geçirdik. Haydi Sofraya lokantalarımız uygun fiyatı ile ilerleye günlerce şehrin değişik noktalarında da hizmet vermeye başlayacak. Vatandaşlarımızın yoğun ilgisi var. Vatandaşlar burada yemekleri yedikten sonra çok memnun kalarak teşekkür ediyor bizlere. Yani olumlu dönüşler alıyoruz" ifadelerini kullandı.

MURAT KURUM KENT LOKANTALARI İÇİN NE DEMİŞTİ?

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, yerel seçimler için çalışmalarını yürüttüğü dönemde Kent Lokantaları ile ilgili "İstanbul'daki o korkuyu ve güvensizliği giderecek ve İstanbul'da yeniden huzuru yeniden getireceğiz. Şu anda kent lokantasını bir proje olarak bu İstanbul'a sunmak çok büyük bir projeymiş gibi de bahsetmek, bizi hayretlere düşürüyor. Değerli arkadaşlar 2 gecede İstanbul'un 39 ilçesinde lokanta sosyal tesisi açarız. 2 gecede açılır. Bunu sanki bir işmiş gibi, marifetmiş gibi anlatıp, yarım çay bardağı su, süt verip bunu bir hizmet gibi milleti kandırmaya yönelik söylemlerden artık biz sıkıldık, yorulduk." demişti.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da Murat Kurum'a "Allah akıl versin. Bu laflarından sonra ben ne diyeyim. Ne dersine çalışmış, üzülüyorum. Ne bu milleti tanıyor. Yapılan iyi hizmetleri al da kopyala onlarla dalga geçme. O ‘Kent Lokantaları’nda 2.5-3 milyon insan yemek yedi. Gerçekten şaşırmış durumda, zaman daraldıkça yapamayacağını anlıyor. Kendini ispat çabasında ama çok kötü cevaplar, sözler veriyor. 31 Mart’ı inşallah çıkartır." diye yanıt vermişti...

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler