İş insanı Alpay Ünal, AK Parti'den aday adayı oldu

İş insanı Alpay Ünal, AK Parti'den aday adayı oldu

Milletvekili aday adaylığı müracaatında son gün son saatlerde sürpriz bir gelişme yaşandı ve iş insanı Alpay Ünal, AK Parti'den Çankırı milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu.

ÇANKIRI insanının yakından tanıdığı, genç ve başarılı iş insanlarından Alpay Ünal, 14 Mayıs Pazar günü yapılacak olan milletvekili genel seçimlerinde aday olabilmek amacıyla AK Parti'den Çankırı milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Alpay Ünal'ın"Neden milletvekili aday adayı oldunuz?" şeklindeki soruyu şöyle cevapladığı görüldü:

"14 Mayıs 2023 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri ülkemiz için çok önemli bir dönüm noktasıdır. Bu seçimlerde Cumhur İttifakı olarak başta partimizin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı tekrar Cumhurbaşkanı seçtirme hedefimizle birlikte, TBMM'de sandalye çoğunluğunu da sağlamak her AK Partili gibi benim de öncelikli hedefimdir. Bu hedefler doğrultusunda milletvekili aday adayı oldum. Partimin bana verdiği görevi layıkıyla yerine getirmek ve hemşehrilerime hizmet etmek için elimden gelenin fazlasını yerine getirmenin gayretinde olacağım.

"DEVLETTEN HİBE, TEŞVİK VE TAHSİS ALMAYACAĞIM"

Aday adaylığı başvurum sırasında partime sunduğum taahhütname ile birlikte önce listede yer almam, sonrasında da değerli partililerim ve Çankırılı hemşehrilerimin gösterecekleri teveccüh ile milletvekili olarak seçilmem halinde; 5 yıllık Parlamento üyeliğim dahilinde;

- Kendim ve 1 ve 2'nci derece yakınlarım dahil olmak üzere devletten hibe, teşvik ve tahsis almayacağım.

- Kendim ve 1 ve 2'nci derece yakınlarım hiçbir şekilde devlet bankalarından kredi kullanmayacağız.

- Seçim bölgem olan Çankırı'da ticari rekabet olacak faaliyetlerde bulunmayacağım. Hiçbir yakınım mevcut durumunun üstünde ne siyasi ne bürokraside görev almayacak.

- Görev süresince siyasi görüşü ne olursa olsun tüm hemşehrilerimi kucaklayacak, kendileriyle hiçbir şekilde kavga/tartışma içinde olmayacağım.

- Her 6 ayda bir yaptığım çalışmalar hakkında, hemşehrilerimin karşısına çıkarak geniş katılımlı toplantı ile kendilerini ve kamuoyunu bilgilendireceğim.

"BÜROKRASİDE GÖREV YAPAN HEMŞEHRİLERİMİN ÜST GÖREVLERE GELMESİ İÇİN TER AKITACAĞIM"

- Seçildikten sonra, bir sonraki dönem için İstanbul/Ankara’dan seçimlere girme yönünde çalışmalar yürütecek ve bu şekilde 2 olan vekil sayımızı 3’e çıkarmanın gayretinde olacağım.

- Başkent Ankara’da etkin ve de güzlü bir profil çizerek; Bürokraside görev yapan hemşehrilerimin üst görevlere gelmesi için mücadele verecek ve bu konuda ter akıtacağım.

- Seçim öncesi verdiğim vaatleri seçildikten sonra gerçekleştirecek, vaatlerimden bir tanesini dahi gerçekleştiremediğim takdirde dönem sonu kesinlikle aday olmayacağım.

"VAATLERİMİ İÇEREN TAAHHÜTNAMEYİ NOTER TASDİKLİ OLARAK VATANDAŞIMA VERECEĞİM"

- Milletvekili olarak bana ödenecek maaşın yarısını her ay bir ilçe teşkilatına diğer yarısını burs olarak öğrenci/sporculara bağış yaparak değerlendireceğim.

- Son ve en önemli vaadim ise; Sıraladığım tüm bu vaadleri içeren taahhütnameyi 'noter'den tasdikli olarak vatandaşıma verecek, vaatlerimi yerine getirmediğim ya da ihlal ettiğim takdirde milletvekilliğinden istifa edecek kadar dirayet ve dürüstlükte olacağım.

Kamuoyuna açıkladığım bu kriterler ve vaadler benim siz değerli hemşehrilerime verdiğim sözdür. Bu sözü yerine getirmek ise benim namus borcumdur.

Bu vesileyle siz değerli Çankırılılar'dan önce bağlı bulunduğum AK Parti'ye, sonrasında şahsıma desteğinizi esirgememeniz ve çıktığımız bu kutlu yolda bizleri yalnız bırakmamanızdır..."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
8 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler