İşçiye bahane, Brezilya şahane!

İşçiye bahane, Brezilya şahane!

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, belediye işçileriyle toplu iş sözleşmesi masasına

oturduğunda “Belediye zor durumda! Zammı düşünmeyin” derken, zamanlı zamansız yurt dışı gezilerinden de geri kalmıyor!

Bilindiği gibi Belediye Belediye Başkanı İrfan Dinç, daha önce Fransa ve Fas gezilerini gerçekleştirmiş ve ziyaretleriyle ilgili olarak da basına ve kamuoyuna herhangi bir bilgi verme gereği duymamıştı!

VE BAŞKAN DİNÇ, BU KEZ AMERİKA KITASININ 
DEV ÜLKESİ BREZİLYA’DA!

Ve yine değişen farklı bir durum yok! Belediye Başkanı İrfan Dinç, belediye işçilerinin toplu iş sözleşmeleri görüşmeleri devam ederken, Başkan Yardımcısı Mehmet Çayır “Belediye batma noktasına geldi! Sıfır zam vereceğiz! Bunu kabul etmelisiniz” şeklinde cümleler kurarken kendisi bavul hazırlamakla meşguldü!

Başkan Dinç, hazırladığı bavulu yanına aldı ve bugün Brezilya yoluna düştü! Oysa daha dün Ankara’da Milletvekili Nurettin Akman ve İl Başkanı Av. İdris Şahin ile birlikte TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin’in makamında “belediyenin içinde bulunduğu durumu anlatıyor” ve de Başkan Şahin’den “desteğinizi istiyorum” diyordu!

KARNAVAL DA GEÇEN AY BİTMİŞTİ AMMA!
Bildiğiniz gibi Brezilya, dünya insanının “karnavallar ülkesi” olarak bildiği bir Güney Amerika ülkesi! Nüfusu 175 milyon civarında ve Atlas Okyanusunda 7 bin kilometreden fazla kıyısı olan bir ülke.

Şubat ayının ortasında başlayan ve 10 gün kadar süren karnavalının da bittiğini düşünürsek, Başkan Dinç’in Brezilya seyahatinin gerekçesini tahmin etmek bizler için hayli zorlaşıyor! Umuyoruz ki, Belediye Başkanı İrfan Dinç, seyahat sonrası yapacağı “bilgilendirme” toplantısı ile hem bizleri hem de kamuoyunu aydınlatır! (mı dersiniz?)

Başkan Dinç’in Brezilya seyahati süresince “başkanlık makamına” Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Celal Kaman’ın vekalet edeceği öğrenildi.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler