İŞKURa müdürlük hayali başka bahara kaldı!

İŞKUR'a müdürlük hayali başka bahara kaldı!

Hatırlayacaksınız, geçtiğimiz aylarda bağlı bulunduğu kurumda "müdür" olabilmesi için 6 aylığına Çankırı

Belediye Başkan Yardımcılığı görevine atandığı belirtilen Mehmet Çayır’la ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

İŞKUR’da şef olarak görev yaparken, çalıştığı kuruma "müdür" olabilmesi için cv'sinde eksik bulunan basamağı tamamlama amacıyla Çankırı Belediye Başkan Yardımcılığına atanan Mehmet Çayır’ın, yapmış olduğu bu göreve rağmen, İŞKUR'a “müdür” olabilmesi mümkün değil!

Halen Çankırı Belediye Başkanı olarak "kağıt üzerinde" görev yapan Mehmet Çayır’ın “6 ay süresince” bulunacağı bu görev sonrası döneceği İŞKUR’da “müdürlük” görevine atanamayacağı yönünde bilgilere ulaşan haber merkezimiz, aynı kuruma “müdür” olarak başka bir ismin getirileceği bilgisini verirken, göreve gelecek olan ismi açıklamadı.

Görev yaptığı İŞKUR’da “müdür” olabilmesi için Çankırı Belediye Başkan Yardımcılığı koltuğuna “şeklen” oturtulan ve bugüne kadar ne belediye basın bülteninde ne de yerel basında görev yaptığı “belediye başkan yardımcılığı görevine atanmıştır” haberi dışında herhangi bir habere rastlanılmayan Mehmet Çayır’ın ilk fotoğrafını Sözcü18 olarak sizlere sunarken, isterseniz gelin Mehmet Çayır’ın bugüne kadar gelen iş yaşamını sizlere hatırlatalım.

MEHMET ÇAYIR BU GÜNLERE NASIL GELDİ
Mehmet Okçu (!)’nun görevden alınması ile boşalan Çankırı Belediye Başkan Yardımcılığı görevine İŞKUR’da şef olarak görev yapan 1969 Ilgaz-Sağır köyü doğumlu Mehmet Çayır’ın atandığı açıklandı.

Çankırı’da Emniyet Müdürlüğünde memur olarak işe başlayan Mehmet Çayır, Valilik Evrak Şefliğinde memur, Valilik Mahalli İdareler Müdürlüğünde görev yaparken girdiği sınavı kazanarak şef olarak Sivil Savunma Müdürlüğüne atanmış, buradan da İŞKUR Müdürlüğüne geçerek burada şef olarak görev yapmakta iken Çankırı Belediyesi Başkan Yardımcılığına atandı.

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğünde sıradan bir memur olarak işe başlayan Mehmet Çayır, 2007 yılında Nurettin Akman'ın Ak Parti milletvekili seçilmesi ile birlikte hızlı bir yükseliş trendine girdi ve sırasıyla Valilikte, daha sonra sınav kazanarak Sivil Savunma Müdürlüğünde, son olarak da İŞKUR Müdürlüğünde görev yaptı!
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler