İstanbul’da Korgunlu gençlerden yeni bir dernek

İstanbul’da Korgunlu gençlerden yeni bir dernek

İstanbul’da yaşayan ve Korgun Dernekler Birliğine bağlı 12 köyün gençleri

bir araya gelerek yeni bir dernek oluşturdular.

Geçtiğimiz pazar günü saat 14.00’de İstanbul / Sefaköy’de bulunan Kesecik Köyü Derneğinde Korgun Dernekler Birliği Başkanı ve ÇANDEF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Orduhan'ın da katıldığı toplantıda bir araya gelen Korgunlu gençler, yaklaşık üç saat süren çalışma sonrasında, başta İstanbul’un her iki yakası ile birlikte Korgun’da da bir şube açarak bir araya gelme ve gençler arasında kaynaşmayı sağlama yönünde dernekleşme kararı aldılar. “Korgun Gençlik Derneği” adı altında örgütlenen gençler, ikinci toplantılarını da 7 Şubat Pazar günü Sultançiftliği’nde bulunan Karatekin Köyü derneğinde yapmayı kararlaştırdılar.

Yeni kurulan Korgun Gençlik Derneği Başkanı olarak Sözcü18.com’a bir açıklamada bulunan Gökhan Şahin özetle şunları söyledi:

“18 Ağustos’ta Çan-Genç'i kuran 18 gençten birisi de benim. Bu derneği kurarken belirli bazı hedeflerimiz ve bir vizyonumuz vardı. Fakat sonradan sonraya derneğin yola çıkarken benimsediğimiz vizyondan uzaklaşmaya başladığını farkettim ve bu benimsediğimiz vizyonu sürdürebilmemiz açısından böyle bir derneğe ihtiyaç olduğunu arkadaşlarımla kararlaştırdık. Sonuç olarak hepimizin hedefi Çankırı'ya ve Çankırı'lıya hizmet. Çan-Genç'in de hedefi buydu, fakat bu hedeflerden Çankırı'daki ilçeler ne derece faydalanabildi o da ortada.

Hayatta yapılacak en büyük hata, hızla akan zamana hiçbir şey yapmadan bakmaktır. Bunun bilincinde olan bizler zamanı kendi lehimize dönüştürebilmek için bir şeyler yapalım dedik ve Korgun Gençlik Derneğini kurmaya karar verdik.

Yüreği Korgun için çarpan bizler şimdiden çok güzel şeyler yapabileceğimizin inancına vardık. Çankırı’da adı daha sık anılan bir Korgun için hiç durmadan  çalışacağız. Büyüklerimizden aldığımız toprak sevgisini içimizde bulunan heyecanla birleştirip Korgun için hep en güzelini yapmak için birlik olacağız. Farklı yerler de yaşayan Korgunlu gençleri çatımız altında toplayıp, herkesin Korgun ve Çankırı adına ter akıttığını görmek bizler için en büyük mutluluk olacaktır.

Gerek toplantımızda, gerekse örgütleşme aşamasında bizlere destek veren herkese teşekkür eder, kalbi Korgun sevgisi ile yaşayan başta Korgunlu gençlerimiz olmak üzere bütün Çankırılı gençlerimizi yanımızda görmekten, bu zorlu yolda beraber, omuz omuza yürümekten büyük keyif alacağımızı belirtmek
isteriz.

Buradan Çan-Genç'teki arkadaşlarıma da başarılar diliyor ve Çan-Genç'in bir kurucusu olarak bu derneğin de her zaman faal olmasını ve Çankırı'mız adına güzel işler yapmasını temenni ediyorum.”

Sözcü18.com olarak Korgun Gençlik Derneğine başkanları Gökhan Şahin nezdinde, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyoruz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler