İşten atılan temizlik işçileri siyasi destek arayışında!

İşten atılan temizlik işçileri siyasi destek arayışında!

İşten çıkarılan Çankırı Belediyesi temizlik işçilerinin durumu belirsizliğini koruyor.

Önceki gün MHP İl Başkanlığını ziyaret eden işçiler dert ve şikayetlerini parti yetkililerine anlatırken, MHP Belediye Meclis Grubu Başkanı Hamdi Yorulmaz da konuyu belediye meclisi toplantısında gündeme getireceklerini söyledi. İşçilerden Erhan Açıkgöz de, CHP’nin internet sitesi üzerinden ana muhalefet partisini de bilgilendirdiklerini kaydetti.

Çalıştıkları şirketle ilgili yaşadıkları sorun konusunda konuşan işçiler, Belediye Başkanı İrfan Dinç’i, temizlik firmasının patronu gibi hareket etmekle suçlayarak. “İşveren tarafından bize yapılmış bir tebligat yok, ama Belediye Başkanımız bizi işten atıyor” diyerek, siyasi ya da idari gücü olanın ertesi gün işe başladığını iddia ettiler.

Karatekin gazetesi yazı işleri müdürü Çetin Kapdan'ı ziyaret eden işlerine son verilen işçiler, yaşadıkları sorunla ilgili olarak “Şirket, Belediye Başkanının patronluğunda yürüyor, ama dertlerimizi anlatmaya gelince, Çankırı Belediyesiyle ilgimizin olmadığı söyleniyor” şeklinde konuştular. İşten atılan Mehmet Karsavuran, “Ben emekliyim. Benimle beraber işten çıkarılan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Boz’un amcası ve kayınpederi de benim gibi emekli. Onu ertesi gün tekrar işe başlatanlar, benim işime son verdiklerini söylüyorlar. Bu nasıl adalet? Bu nasıl iş? Bizim siyasi dayanağımız yok diye, bizlere zulmediyorlar.” dedi.

Bu arada bir grup işçi, önceki gün itibariyle noter kanalıyla işverene ihtarname gönderdi. İhtarnamenin bir suretinin de Çankırı Belediyesine gönderildiği öğrenildi. Konuyla ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. (kaynak: karatekin gazetesi)
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler