İYİ Parti Orta İlçe Başkanlığı binasındaki Atatürk posterine çirkin saldırı!

İYİ Parti Orta İlçe Başkanlığı binasındaki Atatürk posterine çirkin saldırı!

İYİ Parti Çankırı/Orta İlçe Başkanlığı binasının dış cephesinde bulunan Atatürk portresinin baş kısmı kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce boyanarak tahrip edildi. Dün gece yarısı yapıldığı düşünülen çirkin saldırının failleri polis tarafından aranmakta.

Atatürk düşmanları bu kez Çankırı’da ortaya çıktı. Orta ilçesinde İYİ Parti İlçe Başkanlığı’nın camında bulunan Atatürk’ün fotoğrafını hedef alan şahıslar, sprey boyayla yüz kısmını boyadılar.

Yaşanan çirkin saldırının ardından harekete geçen İYİ Partililer, emniyete giderek olayı gerçekleştiren şahıslar hakkında suç duyurusunda bulundu.

AYDIN AKBAŞ: OLAYIN TAKİPÇİSİYİZ
İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada; "02.12. 2020 günü İYİ Parti Orta İlçe Başkanlığımız binası ön giydirmelerine saldırı yapılmış, camda bulunan Atatürk'ün portre fotoğrafının kafa kısımları boyanarak tahrip edilmiştir. Bu saldırıyı hem partimize hem Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e yapılmış hain bir saldırı saldırı olarak görüyor şiddet ve nefretle kınıyorum. İlçe Başkanımız Hasan Canbaz konu hakkında adli mercilere suç duyurusunda bulunmuştur. Çankırı İl Başkanlığı olarak bu eylemi düzenleyen partimiz ve Atatürk düşmanları şahısların bir an önce yakalanarak Türk adaletine hesap vermelerini bekliyorum. İYİ Parti'nin yükselişini ve iktidar yürüyüşünü kimse engelleyemeyecektir. Konunun  takipçisi olacağız." dedi.

orta-iyi-parti-ilce-baskanligi-ataturk-resmi-saldiri-resim-012.jpeg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
22 Yorum