Jandarmanın durdurduğu araçtan aslan çıktı

Jandarmanın durdurduğu araçtan aslan çıktı

Hafif ticari aracın arkasında aslan olduğu ihbarı jandarmayı harekete geçirdi.

Bursa’nın İnegöl İlçesinde bir hafif ticari aracın arkasında aslan olduğu ihbarı jandarmayı harekete geçirdi. Yolda önlem alan ekipler, Afyonkarahisar’dan, Çanakkale’ye kapalı kasa bir araçta götürülen 2 yaşındaki erkek aslanı görünce gözlerine inamadı.

Yapılan bir ihbarı değerlendiren İnegöl Jandarma Bölük Komutanlığı’na bağlı ekipler, İnegöl- Bursa karayolunda önlem alıp, 41 ET 314 plakalı hafif ticari aracı durdurdu. Jandarma, aracın özel olarak oluşturulan arka bölümünde erkek aslanı gördü. Şoke olan ekipler, aracı sürücüsüyle birlikte jandarma karakoluna götürdü. Aslan bakıcısı olduğunu söyleyen Aydın Kızıldağ, hayvanın henüz 2 aylıkken İstanbul Kadıköy’de bir alışveriş merkezinde Serhat Koç isimli arkadaşı tarafından alındığını, bakması için kendisine verdiğini söyledi. ’Sultan’ adını koydukları hayvanın bakımının zorlaşması üzerine aslanı Çanakkale’de yaşayan sahibinin çiftliğine teslim edeceklerini açıkladı.

Aracıyla birlikte jandarma karakoluna getirilen hayvan burada bekletiliyor. Bakıcısı yanından ayrılmayan hayvanın sahibine mi yoksa hayvanat bahçesine mi teslim edileceği daha sonra belirlenecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler