Jüpiter Balık Burcu'na geçiyor, iyileşme zamanı...

Merhaba sevgili okurlar... Bu haftanın önemli gökyüzü olayları 29 Aralık’ta Jüpiter’in Balık Burcu'na geçişi, aynı gün Merkür’ün Retro Venüs ile kavuşması ve 2 Ocak günü gerçekleşecek olan Oğlak Yeniayı olacak.

Tüm hafta Plüton ile kavuşumda ilerleyecek olan Retro Venüs, 29 Aralık’ta Merkür ile kavuşacak. İlişkilerimizle alakalı, geçmişten gelen bir konunun açığa çıkması, tekrar gündeme gelmesi veya geçmiş ilişkilerden haber alma, tekrar iletişime geçme gibi durumlar gündeme gelebilir. Yakın çevremizle, eski dostlarla görüşüp geçmişi yad edebiliriz. Aynı zamanda parayla alakalı, geçmişten gelen alacak verecek konuları tekrar önümüze gelebilir.

2 Ocak günü gerçekleşecek olan Oğlak Yeniayı da ilişkilere, evliliklere, aşk hayatına, çocuklara, sanatçılara ve liderlere vurgu yapıyor. Sanatçılar veya liderlerle alakalı ani sürpriz gelişmeler olabilir. Bazıları için ise sürpriz çocuk haberleri veya çocuk kararı gündeme gelebilir. Aşk hayatımızda sorumluluk alıp harekete geçebileceğimizi, evlilik kararı alabileceğimizi, ilişkilerimize daha gerçekçi, daha ciddi yaklaşabileceğimizi gösteriyor. Dünya genelinde sahneyle, sanatçılarla, ünlü kişilerle veya liderlerle alakalı bazı haberler, gelişmeler de olabilir.

Bu haftanın ve hatta 2022’nin en önemli ve gündem belirleyici gökyüzü hadisesi, Jüpiter’in Balık Burcu'na geçişi olacak. Gökyüzünün en büyük iyicili olarak kabul edilen Jüpiter, 29 Aralık’ta, yöneticisi olduğu Balık Burcunda transite başlayacak. 2 etaptan oluşacak olan bu transitin, etkilerini en güçlü hissedeceğimiz ilk etabı 29 Aralık-11 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek.

Öncelikle Jüpiter varlıktır, bolluk berekettir, adalettir, iyi şanstır, neşedir, büyümedir, genişlemedir, iyi ahlaktır, inançtır, umuttur, zenginliktir, manevi zenginliktir, erdemdir, etiktir, iyimserliktir, hoşgörüdür, yardımseverliktir, hevestir, umuttur, esenliktir. Jüpiter Balık ise yüksek şifadır, ilahi adalettir, ilahi koruma ve yardımdır.

Jüpiter bir burçta ortalama 1 yıl kalır. Geçtiğimiz 2 yıl boyunca, doğasıyla pek de uyumlu olmayan, Oğlak ve Kova Burcu transitleri süresince neşemizi yitirdik, her şeyin iyi olacağına dair umudumuzu kaybettik. Şimdi ise o inancı, umudu ve hevesimizi tekrar yeşertme zamanı...

Jüpiter, Dünya Astrolojisinde aynı zamanda da bir finans göstergesidir. Bu transit süresince, Mart/Nisan aylarında, özellikle Neptün ile kavuşum yaptığı dönemler, dünya ekonomisini, hava koşullarını (aşırı yağış, sel, sulardan, denizlerden gelecek problemler), lojistik ve uluslararası ticareti, deniz taşımacılığını ciddi anlamda sarsacak olsa da sağlık alanında büyük ve önemli gelişmeler, keşifler, şifalanmalar getirecektir. Covid dahil birçok hastalığa ilaç, çözüm, çare üretilecektir.

Geçtiğimiz bir yıl boyunca Jüpiter Kova dönemi nasıl teknolojik anlamda önemli gelişmelere (Metaverse) yol açtıysa, Jüpiter Balık dönemi de hem fiziksel hem ruhsal anlamda iyileşmelere, şifa bulmaya yardımcı olacaktır. Bu dönem çeşitli hastalıklara yeni tedavi yöntemleri, ilaçlar da bulunabilir. Bir yandan da alternatif tıbba ilgi de artabilir.

Bu transitin mayısa kadar olan ilk etabında hayvanları koruma kanunu ve yasal düzenlemeler ile ilgili yasa tasarısı tekrar gündeme gelebilir ve bir sonuca bağlanabilir. Bunun dışında ruhsal büyümenin, maneviyatın, yardımlaşmanın da artacağı bir dönem olacaktır. Çokça hayır işleri ve kampanyalar görebiliriz.

Jüpiter Balık seyrinden en çok fayda görecek burçlar, Balık, Yengeç, Akrep, Başak, Oğlak ve Boğa olacaktır fakat herkes, kendi hak edişine göre payını alacaktır.

Bu transitin en doğru kullanımı, önümüzdeki zorlu ekonomik süreci de göz önünde bulundurursak, ‘yardımlaşmak’ olacaktır. Evimizden bereket, kalbimizden merhamet eksik olmasın.

İyi seneler...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
1 Yorum