Ömer Lütfi KANBUROĞLU

Ömer Lütfi KANBUROĞLU

Kaçakçı

Kaçakçı nedir? 

Önce bu kavramın anlamına Türk Dil Kurumu sözlüğüne bakarak tespit edelim; hani bunun anlamını bilmeyen devletin en üst kademelerine kadar gelmiş, oturmuş bazı insanlar var da onun için buna ihtiyaç duyuyoruz.

kaçakçılık,

a. 1. Bir devletin yasalarına karşı gelerek yapılan ticaret: “Kaçakçılık ediyormuş, çok para vurmuş.” -R. H. Karay. 2. Kaçakçının yaptığı iş. 3. Gizli olarak, sezdirmeden kaçırma işi:“Ben böyle gözlere görülmeden yapılan kaçakçılıktan korkarım.” -H. R. Gürpınar.

 Güncel Türkçe Sözlük

Görüldüğü gibi kaçakçılık GİZLİ, kimse görmeden yapılan ticarete verilen isimdir. Yani bir insanın kaçakçı olabilmesi için yaptığı işin GİZLİ olması kaçınılmaz ve vazgeçilmez kuraldır.

Oysa Suriye sınırımızda bir süredir garip bir kaçakçılık olayı ile karşı karşıyayız. Binlerce kaçakçı (?) gündüz gözü, ellerinde silah ve süvari birlikleri ile sınırımıza saldırıyor, asker uyarı ateşi açıyor “yaklaşmayın” diye ihtar ediyor ama sayıları 3 ila 5.000 civarında olan KAÇAKÇILAR buna rağmen Türk sınırına ateş açarak saldırmaya devam ediyor.

Yetkili yetkisizlerin halka yaptığı açıklama ise “kaçakçılar püskürtüldü”…

Tamam, anladık. Bu milletin %50’sinin protein eksikliği yüzünden hakikaten zekâ özrü var, söylediğiniz her şeye inanıyorlar ama “nasıl olsa her şeyi yiyorlar” diye bu kadar da sallanmaz ki…

Ey yetkili yetkisizler,

5000 (BEŞBİN) kişilik kaçakçı grubu olur mu?

Bir kısmı süvari birliğinden oluşan kaçakçı grubu olur mu?

Gündüz gözü ile sınıra saldırarak ateş açıp sınırı geçmeye çalışan kaçakçı olur mu?

Sınıra ateş açarak saldıran ve binlerce silahlı insandan oluşan bu kaçakçı grubu, yanlarında ne taşıyor da sınırı geçerek onları satmayı umut ediyor?

Sınıra ateş açarak saldıran binlerce insana Türkçe ve Arapça yapılan “yaklaşmayın ateş açarız” uyarısına rağmen bu insanlar Türkiye’ye saldırmaya devam ediyor ve sınırda çatışma çıkıyorsa, bu olay nasıl oluyor da kaçakçılık eylemi ile açıklanıyor?

Bu olay durmadan, ara vermeden devam ediyor ve kaçakçılar (?) Osmanlı ordusunun Viyana kapılarına dayandığı gibi sınırımıza dayanıyorsa bunun neresi kaçakçılıktır?

Ey yetkili yetkisizler, tamam anladık hiçbir şekilde okumayan, sorgulamayan, düşünmeyen önüne ne koyarsan onu yiyen bir %50 var ama kalan %50 için hiç değilse daha mantıklı ve elle tutulur bir açıklama yapsanız diyorum.

Yoksa “Türkiye’yi batırdık, rezil ettik, her şeyi elimize yüzümüze bulaştırdık” demek bu kadar zor mu?

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
1 Yorum