Kafeste tutuklama kararı!

"Kafes"te tutuklama kararı!

Haklarında yakalama kararı çıkan bir Yarbay ve 2 Albay

Beşiktaş İstanbul Adliyesindeki sorgularının ardından tutuklandı.

Ermeni Cemaatine yönelik suikast iddialarını içeren 'Kafes Eylem Planı'yla ilgili olarak daha önce serbest bırakılan, iki gün önce haklarında yakalama kararı çıkartılan 2 albay ile bir yarbay, akşam saatlerinde Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne geldi...

SUBAYLAR TUTUKLANDI
Kafes operasyonu iddialarıyla ilgili olarak haklarında yakalama kararı çıkan bir Yarbay ve 2 Albay Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine getirildi. Sorgularının ardından 3 asker hakkında tutuklama kararı verildi.

Saat 19.00 sıralarında adliyeye getirilen askerler, hakim ve savcıların kullandığı kapıdan içeriye sokulurken görüntü alınmaması için perdeleme yapıldı.

Taraf gazetesinin haberinde, “Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki cunta AK Parti'yi bitirmek amacıyla gayrimüslimlere yönelik saldırılar planladı” iddiasında bulunmuştu. Habere göre, “Kafes” adı verilen bu plan Poyrazköy soruşturması ile ortaya çıktı.

Haberde, “Ergenekon tutuklusu Levent Bektaş’ta ele geçen film CD’sindeki şifreyi çözen savcılar Deniz Kuvvetlerindeki cuntanın ‘Kafes Operasyonu Eylem Planı’nı ortaya çıkardı. Plana göre gayrımüslimler vurulup dindarlar suçlanacak, AKP üzerindeki dış baskı artırılacaktı” ifadelerine yer verilmişti. (kaynak: bugun.com.tr)
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler