İbrahim ZENCİRCİ

İbrahim ZENCİRCİ

"Kâküllü AK Dana!"

Yıllardır Çankırı’yı kimse tanımıyor, memleketimizin adını kimse bilmiyor, diye hayıflanır, ulusal basında Çankırı ile ilgili küçük bir haber çıksa sevinirdik.

Sağ olsun, Çankırı’dan kâküllü bir “Ak dana” çıktı, tüm Türkiye’ye memleketimizin adını duyurdu. 

Reklamın iyisi kötüsü olmazmış. Tüm Çankırılılar'ın teşekkür etmesi gerekir bu perçemini alnına düşürmüş al yanaklı bebeye…

Şabanözü ilçesinde tekrarlanan belediye başkanlığı seçimini MHP adayı kazanınca AKP’nin gençlik kolları başkan yardımcısı olan bu bebe facebook hesabına "Şabanözü'ne asfalt çalışması durdurulmuştur. Bunu Şabanözü hak etti..." yazmış.

Belediye özel dolma kalemde personel olan “Ak dana”  hızını alamamış. ''Bunu Şabanözü Hak Etti Bi 5 Yıl Artık Hizmete Susarsınız Pişmanlık Fayda Etmez Şabanözü....!!!" diye devam etmiş. Kâküllünü sevdiğimin ak oğlanı.

Bir Allah'ın kulu çıkıp da; “Bu güne kadar sizin adamınız belediye başkanıydı, ne hizmet getirdiniz?”  Aklın yeni mi başına geldi, yoksa sen suni tohumlama ürünü müsün?” diye soran olmamış… 

'Akım derken bokum' diyen bu dananın yediği herze Başbakanın kulağına gider diye korkan ağabeyleri, övendireyi ellerine almış, nodulla az biraz dürtüklemişler “Ak danayı”!

Ağzından çıkana sahip olamayan, bebe nodulu yiyince ağababalarından özür dilemiş.

Oysa esas Şabanözü’nde yaşayanlardan, oylarını yalan vaatler karşılığında satmayan onurlu ve gururlu insanlardan özür dilemesi gerekiyor. Zira “Ak dana"nın varlık sebebi onlar.

“Dana büyür öküz olurmuş”

Bizim “Ak dana” büyüyünce ne olur?

Aman diyeyim fazla büyümesin.

'Akım derken, bokum' diyen bu dana büyürde öküz olursa, ağzından çıkana sahip olamadığı için, o zamanda “camışın göle sıçtığı gibi sıçar…’  

Bu pisliği Güldürcek Barajı’nın ak suları bile temizleyemez.

“El alem ak dana aldı akdanalandı da biz bir ak dana alıp akdanalanamadık.”

Bu yazı toplam 2897 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
2 Yorum