'Kaldırılacak' vaadi bir yana, mülakatta Erdoğan'ın çocuklarını sordular

'Kaldırılacak' vaadi bir yana, mülakatta Erdoğan'ın çocuklarını sordular

Adalet Bakanlığı’nın görevde yükselme mülakat sınavında sorduğu iddia edilen ‘Erdoğan’ın kaç çocuğu var’ sorusu için soru önergesi verildi. CHP’li vekil Gökçe Gökçen, Bakan Tunç’a, “Bu soru meslekle ne kadar alakalı olabilir” dedi.

ADALET Bakanlığı görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı kapsamında gerçekleştirilen mülakatlarda "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaç çocuğu vardır? Hz. Muhammed’in çocuklarının isimleri nelerdir?" sorularının sorulduğu iddia edildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Gökçe Gökçen de söz konusu iddialarla ilgili Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un cevaplaması talebi ile TBMM’ye önerge verdi.

"45 SANİYELİK MÜLAKAT"

Sözcü gazetesinden Başak Kaya'nın haberine göre, Adalet Bakanlığı görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı kapsamında gerçekleştirilen mülakatlarla ilgili soru önergesi veren Gökçen, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaç çocuğu vardır? Hz. Muhammed’in çocuklarının isimleri nelerdir? sorularının sorulduğu iddiaları doğru mudur?" dedi ve şu sorulara da yanıt istedi:

"İddialar doğru ise bu soruların yanıtlarının mesleğin gerektirdiği niteliklerle ilgisi nedir? Yazı işleri müdürlüğü mülakat sonuçları henüz açıklanmadan kazanan adayların aranarak kazandıklarının haber verildiği iddiaları doğru mudur? 45 saniye süren mülakatlar sonucu başarısız kararı verilen adayların olduğu iddiaları doğru mudur? 12-18 yıldır çalışan ve 80 üzeri puan alan katiplerin başarısız, 6-7 yıllık 70-72 puan alan katibin başarılı olduğu iddiası doğru mudur?"

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler