Karabük'te "camide kadınla basılan" imam konuştu

Karabük'te "camide kadınla basılan" imam konuştu

Karabük'te görevli olduğu caminin imam odasında eşi tarafından başka bir kadınla çıplak halde basıldığı iddia edilen İmam Yusuf Ziya Salman, kendisine komplo kurulduğunu iddia etti.

KARABÜK'e bağlı Sipahiler Köyü Camii'nde üç yıldır imam olan Yusuf Ziya Salman ile ilgili eşinin ortaya attığı iddia gündeme oturdu. Başta Karabük olmak üzere ülkenin dört bir yanında konuşulan olayın muhatabı imam Yusuf Ziya Salman ilk kez konuştu ve Beyaz TV'ye açıklamalarda bulundu.

"GÖREVİME SAYGILI VE SADIK BİR DİN ADAMIYIM"

İmam Yusuf Ziya Salman, kendisine iftira atılıp komplo kurulduğunu iddia etti. İmam Yusuf Ziya Salman, "Bana bu aciz iftirayı atan zannımca ya benimsin ya rezilsin embesilliğini kendisine düstur edinmiş sıkıntılı kimselerdir. Ben ilahiyat fakültesi ve adalet mezunu, ne yaptığını bilen, çevreme, görevime saygılı ve sadık bir din adamıyım" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Karabük'e bağlı Sipahiler Köyü Camii'nde 3 yıldır imam olan kocasının camiden uzun süre gelmemesinden şüphelenen 23 yaşındaki karısı A. Salman, 10 Kasım 2022 günü camiye gitti. Bir çocuk annesi kadın camideki bir odada eşiyle birlikte yarı çıplak halde bulunan bir kadın olduğunu gördü.

Olaydan sonra çıkan arbedeye jandarmaya müdahale ederken, A. Salman, ifadesinde, "Eşim Yusuf Ziya Salman'ın imamlık yaptığı camiye namaz saatleri dışında uzun süreli gidip gelmemesi ve hemen hemen her geceyi camide geçirmesi üzerine şüphelenmeye başladım. 10 Kasım'da camiye gittim. Caminin ikinci katına dışarıdan giriş yaptığımda içeriden televizyon sesi duydum. Sesin geldiği yerin camları gazete ile kaplıydı. Odanın, cemaat az olduğu için kışın namaz kılınan yer olduğunu tespit ettim. İçeri girmek için kapıyı çaldım, açan olmadı. Televizyon sesi kesildi, içeriden toparlanma sesleri geldi. Camlara yapışık olan gazete aralarından bakmaya çalıştım. 'Kapıyı açmazsanız kıracağım. Size zarar vermeyeceğim' diye bağırdım" ifadelerini kullandı.

"KADINA TOKAT ATTIM"

Annesinin de camiye geldiğini belirten A. Salman jandarmadaki ifadesinde şunları söylemişti:

"Bahse konu odaya girdiğimizde ben sinirli olmam nedeniyle hırslanarak kadına bir iki tane tokat attım. Benim tokat attığımı gören eşim, nasıl yaptığını bilmiyorum ama beni yere doğru fırlattı. Ben tekrar kalkarak kıza doğru yöneldim. Annem beni fırlattığını görünce eşimi durdurmak için hareket edince annemi de odanın içerisine fırlattı bu sırada annem çocuğumun üzerine devrilecekti. Odada yatak, yemek ve içmek için muhtelif mutfak malzemeleri ve kişisel bakım eşyaları olduğunu gördüm. Aramızda yaşanan bu durumu konuşmaya çalışınca anlaşamadık ve tekrar bir arbede yaşandı. Bu sırada annem bağırarak dışarı çıkmaya çalıştı fakat eşim engellemeye çalıştı. Annem dışarı çıktı fakat yine annem ve eşim arasında arbede yaşandı. Ben de 'İntihar etmeye gidiyorum' diye bağırdım ve evime doğru gitmeye başladım. O sırada ambulans geldi ve burada jandarma ekibinin gelmesini bekledik. Biz gelen jandarma ekiplerine bahse konu odanın fotoğraflarını çekmelerini söyledim fakat jandarma ekipleri odanın fotoğrafını çekmedi. Ben Yusuf Ziya Salman'dan şikayetçi ve davacıyım."

"GÖREVİME SAYGILI VE SADIK BİR DİN ADAMIYIM"

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
3 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler